Mikroregion Slušovicko protančil svůj už osmý ples

Neděle, 29 Leden 2017 19:00 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, foto PJ | Značky Březová, Dešná, Hrobice, Hvozdná, Neubuz, Slušovice, Trnava, Veselá, Všemina Bookmark and Share

Fotoreportáž

Je to už osm let, co se poprvé obce sdružené v Mikroregionu Slušovicko sešly na Veselé, aby uspořádaly svůj první společný ples. Následovaly dva bály v ostratském Kulturním domě, aby pak společenský ples Mikroregionu Slušovicko definitivně zakotvil v Nové sokolovně ve Slušovicích.

Vřelá regionální atmosféra zde panovala i včera, a to už u vstupu. Uvítací koláčky, ale především pohárky se slivovicí nalévané z lahví se znaky jednotlivých obcí už patří na akci ke koloritu. Ale samozřejmě nejen valašský mok zastupoval jednotlivé obce regionu. Především občané jednotlivých obcí dělají tento ples unikátním. A tak tu byl k vidění stůl hvozdenský i hrobický, stůl z Neubuzi, Březové, Dešné, Všeminy či tradičně veselý stůl z Veselé. Ani domácí slušovjané se v počtu nenechali zahanbit.  Ostratští hasiči si ani letos na ples volno nevzali – už po několikáté si ke vší spokojenosti plesových hostů vzali na starost výčep a kuchyni.

Skvělou kapelu Showband doplnilo v programu několik předtančení. Taneční pár Alexander Kalist a Karolína Kouřilová předvedli publiku, že řadu republikových ocenění či držení mezinárodní taneční třídy v latinskoamerických tancích nevlastní náhodou. Také o čtyři roky mladší pár Jakuba Zímy a Nikoly Teplé byl svou perfektní čačou, rumbou nebo džajvem tou nejlepší pozvánku na taneční parket!

Na osmém Reprezentačním plesu Mikroregionu Slušovicko nechyběla kromě skvělé nálady i bohatá tombola. „Kromě stovek běžných cen si dnes večer někdo odnese i LED televizor s více než metrovou úhlopříčkou, mezi výhrami je třeba také LCD počítačový monitor. Někdo se také bude v současných mrazech dvojnásob těšit na léto,“ ukazuje předseda Mikroregionu Slušovicko a starosta Veselé Dan Juřík na jednu z výher. Ano, jeden ze šťastných výherců se dnes ráno z plesu domů vrátil se zahradním bazénem!