Oznámení
  • SlideshowFx Plugin: Error message exists in the article

Kašava: při sérii dopravních nehod asistovali hasiči

Úterý, 17 Leden 2012 14:47 | Zdroj: www.hzszlk.eu | Značky Černá kronika, Foto, Kašava Bookmark and Share

Fotoreportáž

Kašava: při sérii dopravních nehod asistovali hasiči
Dne 16.1.2012 v 10:12 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po vícenásobné havárii aut v obci Kašava.Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína s jedním zásahovým vozem a později také jednotka

profesionálních hasičů z Otrokovic se speciálním vyprošťovacím autem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo postupně k havárii osobního auta zn. Š Octavia, traktoru s radlicí a osobního auta zn. Š Felicia.

K sérii havárii došlo na v zimě neudržované komunikaci mezi obcí Kašava a Ostrata. Nejdříve havaroval řidič oktávie, který nevyjel prudké stoupání a následně bezpečně nesjel. Na zledovatělé vozovce skončil pod komunikací a částečně nad potokem. Při příjezdu traktoru s radlicí, který mu měl pomoci dostat se bezpečně na vozovku, došlo k další havárii. Traktorista nezvládl náledí a radlicí narazil do osobního auta. Po nárazu se vozidlo dalo znovu do pohybu a skončilo ve svahu břehu.

O pár minut později se pokoušel silniční zkratku sjet také další řidič osobního auta. Na namrzlé vozovce jízdu nezvládl, jen těsně minul již havarované vozy a sám skončil v blízkém potoce. Při havárii se jeho auto převrátilo na střechu. Řidič sám se zranil pouze lehce a z vraku se dostal sám.

Velitel zásahu rychle vyhodnotil na místě situaci a nechal si přivolat jeřáb z Otrokovic. Důvodem byla obava o možné znečištění toku na hranici pásma ochrany I. stupně. Do příjezdu jeřábu bylo nutné posypat vozovku a zabezpečit místo pro vyprošťování. Jeden z hasičů byl vyslán na nebezpečnou komunikaci, aby zabránil dalším případným haváriím blížících se aut.

Nejdříve se podařilo vytáhnout auto havarované na strmý břeh. V tom pomohl traktor s radlicí, který po očištění vozovky splnil svůj původní záměr. Po příjezdu jeřábu bylo vytaženo i druhé auto z vody. Před vyprošťováním museli hasiči pokácet část vzrostlých dřevin. Jeřábník tentokrát musel pracovat velmi opatrně, protože manévrovací prostor byl omezen blízkostí drátů elektrického vedení.

V průběhu dne zasahovali hasiči i u dalších havárii a nehod ve Zlínském kraji. Hasiči se také připojují k výzvám policistů, aby řidiči byli velmi opatrní a zvažovali vhodnost a hlavně aktuální průjezdnost po zvolených komunikacích.

 

SlideshowFx: Album not found
Message: <!DOCTYPE html> <html lang=en> <meta charset=utf-8> <meta name=viewport content="initial-scale=1, minimum-scale=1, width=device-width"> <title>Error 404 (Not Found)!!1</title> <style> *{margin:0;padding:0}html,code{font:15px/22px arial,sans-serif}html{background:#fff;color:#222;padding:15px}body{margin:7% auto 0;max-width:390px;min-height:180px;padding:30px 0 15px}* > body{background:url(//www.google.com/images/errors/robot.png) 100% 5px no-repeat;padding-right:205px}p{margin:11px 0 22px;overflow:hidden}ins{color:#777;text-decoration:none}a img{border:0}@media screen and (max-width:772px){body{background:none;margin-top:0;max-width:none;padding-right:0}}#logo{background:url(//www.google.com/images/branding/googlelogo/1x/googlelogo_color_150x54dp.png) no-repeat;margin-left:-5px}@media only screen and (min-resolution:192dpi){#logo{background:url(//www.google.com/images/branding/googlelogo/2x/googlelogo_color_150x54dp.png) no-repeat 0% 0%/100% 100%;-moz-border-image:url(//www.google.com/images/branding/googlelogo/2x/googlelogo_color_150x54dp.png) 0}}@media only screen and (-webkit-min-device-pixel-ratio:2){#logo{background:url(//www.google.com/images/branding/googlelogo/2x/googlelogo_color_150x54dp.png) no-repeat;-webkit-background-size:100% 100%}}#logo{display:inline-block;height:54px;width:150px} </style> <a href=//www.google.com/><span id=logo aria-label=Google></span></a> <p><b>404.</b> <ins>That’s an error.</ins> <p>The requested URL <code>/data/feed/api/user/HorniPodrevnicko.cz?thumbsize=200c</code> was not found on this server. <ins>That’s all we know.</ins>

 

 

SlideshowFx Copyright © 2010 www.OopsTouch.com