Inzerce
DomůNovinkyVšeminské slavnosti 2019. Úžasné bylo divadlo fyziky i vlastnoruční pěnová show

Všeminské slavnosti 2019. Úžasné bylo divadlo fyziky i vlastnoruční pěnová show

Všeminské slavnosti patří k neodmyslitelným tahákům přelomu prázdnin v regionu. Ty letošní navíc ozvláštnilo několik novinek. I sobotní počasí bylo na fotbalovém hřišti TJ Sokol Všemina velmi pestré, avšak tradiční organizátory nezaskočilo, přívaly deště i krup přečkaly stovky spokojených návštěvníků v bezpečí velkých stanů.

Jednou z výše zmíněných novinek bylo divadlo fyziky. Přesněji Údif ve zkratce Úžasné Divadlo Fyziky, trefného názvu skupiny lidí, kteří se rozhodli bavit nejen mladé diváky fyzikou. „Začali jsme s nápadem „ukazovat fyziku zajímavě“. Ten nápad nás nepustil a nyní jezdíme s představeními po školách, hvězdárnách, muzeích a firemních večírcích a jiných akcích“ řekl portálu Horní Podřevnicko performer a scénárista show Vojtěch Hanák z Tišnova. Pořadatelé všeminských slavností volbou tohoto představení, které se prolínalo programem po celé odpoledne, trefili do černého. Nejen při explozi barevných míčků k obloze (viz. fotoreportáž) se doslova tajil dech.

Vydařenou novinkou byla také pěnová show v podání vlastního systému místních dobrovolných hasičů. „Třeba to nebude stát za nic, ale zato to bude naše,“ usmál se v nadsázce napjatý Alois Gargulák, velitel Jednotky sboru dobrovolných hasičů obce, v narážce na to, že letos, místo nákladné profesionální pěnové show na klíč, zvolili všeminští „pěnovku“ vlastní výroby. Tu podle jeho slov odlaďovali ještě noc před oficiálním představením. Po chvíli nejistoty, se ovšem vlastnoručně vyrobený systém uvedl do chodu a pěnu si děti náležitě užily.  

Všeminské slavnosti 2019 nezůstaly dobré pověsti minulých ročníků nic dlužny. Naopak. Co dalšího tam bylo k vidění a pro zábavu si můžete prohlédnout v naší fotoreportáži i na oficiálním plakátu akce..

HLavní partneři