Inzerce
DomůVizoviceJazzBook ve Vizovicích - Dixieland je svoboda. A zpěv s ním

JazzBook ve Vizovicích – Dixieland je svoboda. A zpěv s ním

Hudební klub Čendy Imrýška patří ke stálicím kulturního dění ve Vizovicích. Za dobu jeho pořádní jej navštívila řada osobností spjatých s hudbou.

Vzpomeňme třeba Ivo Viktorina, vizovský Celsius či kmocháčka Jurčáka. Nesmírně zajímavé byly nejen pro muzikální znalce už dvě návštěvy hudebního publicisty Jiřího Černého.

Zlínský JazzBook, který do klubu zavítal poslední říjnový čtvrtek, jen pár dní před oficiálním „zákazem zpěvu“, představil ve Vizovicích dixieland, který jako žánr vznikl předminulém století v New Orleans. Tento styl jazzu je už z principu hudbou svobody, kde se prolínají pravidelné synkopy s nezkrotnou improvizací.

JazzBook v kavárně domu kultury ve Vizovicích, to byl večer, který se musí slyšet. A byl to také večer velkých zajímavostí. Vždyť slavné šlágry Luise Armstronga zněly třeba z hrdla Ivo Kliky, nezapomenutelného ředitele ZOO Lešná, který chloubu regionu rozdělil do kontinentů, nebo třeba malého Davida, který přišel na pódium podpořit své dva dědečky! Kapela, která před 11 lety vnikla z bývalých profesionálních i amatérských hudebníků u příležitosti hudebního festivalu v „Lukovečku na kopečku“, Vizovjanům připomněla, že aby se žilo, musí se hrát a zpívat. Díky!

Čtěte také

HLavní partneři