Inzerce
DomůNovinkyOd Timberstpotu až k otužování. K odolnosti chceme vést také děti, říká...

Od Timberstpotu až k otužování. K odolnosti chceme vést také děti, říká Dan Hill ze Zádveřic

Rozhovor a fotoreportáž z otužování i křestu nových otužilců uprostřed zamrzlé hladiny Všeminské vodní nádrže

Široká veřejnost v regionu jej poznala především díky dvěma ročníkům STIHL – Timbersports Zádveřice v areálu zdejší TJ. Timbersport však není zdaleka jediná adrenalinová aktivita, která místnímu patriotovi učarovala. Zlákaly jej i 100 kilometrové pochody a nově i otužování. Jak v rozhovoru Daniel Hill říká, k otužování, ale především celkové odolnosti a samostatnosti, chce s přáteli vést i mladou generaci.

Dane, čím to, že se nad většinou tvých aktivit vznáší slůvko adrenalin?

Adrenalin je věc, která mě spojuje s mým parťákem Jakubem Lekešem. I on vyhledává kratochvíle (úsměv), při kterých si sáhnete na fyzické, ale i psychické dno. Jsem přesvědčen, že v momentu, kdy jste ochotni se vzdát veškerého osobního komfortu a přes bolest dokončit stokilometrový přechod Beskyd, na který máte limit 30 hodin, tak dokážete nejen zpevnit své tělo, ale hlavně charakter a odolnost překonávat velké nepohodlí. I otužování nám pomáhá ke snadnějšímu snášení zimních „záhrabů“, kdy přenocujeme jen ve spacácích na Lysé hoře v mínusových teplotách.

Netajíš se, že do podobných aktivit chcete stále více vtáhnout i mladou generaci…

Ano. K podobným aktivitám chceme v budoucnu vést i naše děti, které se mně nebo mým kamarádům letos narodí. A tímto chceme zaujmout i jiné tatínky, kteří vyznávají podobné hodnoty a chtějí motivovat své děti ke sportu a samostatnosti. To byla i základní myšlenka, proč jsme se snoubenkou Anetou a přáteli pořádali dva ročníky sportovně – adrenalinového dne STIHL – Timbersports Zádveřice, kde se mohli rodiče i děti osobně seznámit s desítkou adrenalinových nebo bojových sportů. Děti by se měly odpoutat od televizí, počítačů i tabletů, a učit se dovednostem, které pro člověka kdysi byly samozřejmostí.

Nacházíme se právě na tebou změřené, bezpečné vrstvě ledu na všeminské nádrži u vaší „ledové vany“. Proč i otužování?

Jednoduše proto, že je to skvělé. Když pominu velký přínos pro zdraví, tak dalším pozitivem je to, že to perfektně vyčistí hlavu a následný přísun endorfinu a adrenalinu má tělo rádo. Jde o zaručenou prevenci a způsob posilování imunity, který doporučí snad deset lékařů z deseti. Do budoucna chceme těmto činnostem dát i nějakou oficiálnější formu, abychom mohli vše vysvětlit a zpřístupnit co nejširší veřejnosti. O založení našeho klubu budeme včas informovat prostřednictvím regionálního webu Horního Podřevnicka. Tímto regionálnímu portálu zároveň děkuji za velkou pomoc při propagaci našich akcí i profesionální reportážní fotografie, vždy vystihující sílu okamžiku. 

Ve fotoreportáži Horního Podřevnicka nedělní otužování v ledu Vodní nádrže Všemina. Jeho součástí byl i křest nových otužilců včetně jedné dívky a manželského páru!

HLavní partneři

X