Inzerce
DomůNovinkyCo chlap vypálí a roba upeče. Gurmáni z Podkopné Lhoty koštovali i...

Co chlap vypálí a roba upeče. Gurmáni z Podkopné Lhoty koštovali i soutěžili

Už po sedmé se občané Podkopné Lhoty sešli, aby společně chutnali a hodnotili to, co místní kuchařky upekly, a pánové vypálili. Aby měli společný gurmánský zážitek kompletní, nechyběly talíře vrchovatě nazdobené čerstvou zabíjačkou.

„S naší zábavou gurmánskou soutěží jsme začínali před sedmi lety na Myslivecké chatě. Řekli jsme si tehdy, že když si při náhodných setkáních vykládáme o tom, co kdo doma upekl, jaký má nový recept a kdo má ten rok jakou slivovicu, mohli bychom se jednou za rok sejít, abychom vše na jednom místě pěkně ochutnali a porovnali, “ popisuje paní Irena Vlčková z místního Spolku mlsných hub.

Spolek má i svého předsedu. Podle lhotských je jím ten nejmlsnější ze všech – pan Knedla„Hodnocení dobrot, které naše kuchařky napečou je obzvlášť těžké,“ ukazuje předseda spolku na stůl s pěkně srovnanými zákusky všech barev a chutí. „Kdy by to šlo, ocenil bych naše ženy všechny,“ dodal.

Pravidla koštu jsou však neúprosná a tak po složitém hodnocení nakonec jako každý rok vzešla umístění na prvních třech místech. 

Nejlepší zákusek – 1. místo: Pařížské řezy – Milada Hanáková, 2. místo: Jahodové řezy – Iveta Marušáková, 3. místo: Fanta řez – Miroslava Malčíková.  Výsledky koštu slivovice 1. místo: Jaroslav Adámek, 2. místo: Josef Minařík, 3. místo: Ladislav Gargulák

HLavní partneři

X