Inzerce
DomůNovinkyAdventní jarmark Mikroregionu Slušovicko. Letos i s kulisami bílé zimy

Adventní jarmark Mikroregionu Slušovicko. Letos i s kulisami bílé zimy

První adventní víkend je ve Slušovicích tradičně spojen s Vánočním Jarmarkem Mikroregionu Slušovicko. I letošní rok, za vydatného přispění obcí z dobrovolného svazku, ožila sokolská zahrada a sokolovna vánoční atmosférou, okořeněnou kulisami téměř pravé valašské zimy.

Jarmark nabídnul tradičně široký sortiment zboží s vánoční tématikou, ukázky lidových řemesel a nechybělo bohaté občerstvení. Prodávaly se vánoční ozdoby, keramika i vizovické pečivo.

Zatímco venku se kouřilo z kotlů se zabíjačkou, uvnitř, v sále sokolovny předváděly děti ze Slušovic a okolních obcí skvěle připravená vystoupení s ryze vánoční tématikou. Ty nejmenší ze slušovické školky se blýskly nádhernou scénou – převlečné za vánoční vločky, postavily v písničkovém bloku přímo na pódiu sněhuláka.

Šikovnost nastupující generace pak potvrdila i vystoupení žáků ze základní školy v Neubuzi a Veselé, kteří v duchu tradic vsadili na krojované tančení, zpívání a vyprávění vánočních příběhů.

Přesně v poledne bylo na pořadu vystoupení slušovické Scholy rodičů a dětí Cantiamo, pod vedením Katky Oškerové. Vánoční skladby hudebního souboru, který spojuje především jednotná víra, přátelství a samozřejmě nadšení pro zpěv a muzicírování, byly tím nejlepším vyvrcholením vydařeného adventního jarmarku.  

HLavní partneři