Inzerce
DomůNeubuz3. Gulášfest ve Slušovicích ovládli gulášoví mistři z Geluru i "Red Bull"...

3. Gulášfest ve Slušovicích ovládli gulášoví mistři z Geluru i „Red Bull“ Martin Šonka

Slušovice, Neubuz – Dobrá nálada, skvělá organizace, vynikající kuchařské týmy, prémiový program, krásné počasí i početná návštěva. Šest pozitivních atributů udělalo z 3. ročníku gulášfestu na letišti Bílá Hlína krásný den pro více než tisícovku návštěvníků.

Gulášová soutěž letos přinesla o něco méně kuchařských týmů, to však neovlivnilo výslednou kvalitu gurmánských výtvorů. Spíše naopak. Díky změně pravidel, kdy týmy letos používaly výhradně vlastní ingredience, včetně masa, se letos objevily kromě hovězího guláše i guláše zvěřinové dančí, nebo kančí.

Posledně jmenovaný guláš z kančího masa, z dílny kuchařského týmu GELUR Josefa Urbana z Veselé nakonec porotcům, vylosovaným z řad návštěvníků, chutnal nejvíce. Druhý se umístil tým pana Čaly ze Všeminy. Jako bronzový ohodnotili porotci guláš týmu Kašpárek, který skončil loni na místě druhém (více o loňském Gulášfestu zde). Hned vedle polních přípraven guláše se usadil stánek Vraníku, rodinného pivovaru v Trnavě, takže servis byl letos opravdu kompletní.

Slušovický Gulášfest to však nejsou jen gurmánské zážitky a soutěž. Tradiční doprovodný letecký program byl letos vyšperkovaný tím nejlepším z nejlepších. Bílou Hlínu navštívil Martin Šonka, pilot světové série Red Bull Air Race, člen reprezentace České republiky v letecké akrobacii kategorie unlimited a vojenský pilot letounu JAS-39 Gripen. Jeho čtvrthodinové letecké vystoupení nad slušovickým letištěm bylo přehlídkou fantastických kousků letecké akrobacie i pilotem tolik oblíbené disciplíny Freestyle. Martin Šonka byl zároveň čestným členem gulášové poroty a nakonec předával i ceny. „ Na váš slušovický Gulášfest jsem přiletěl už minulý rok, “ vzpomenul loňskou návštěvu Martin Šonka. „ Musím říct, že v krásném prostředí letiště Bílá Hlína se jedná o skutečně velice příjemnou a dobře zorganizovanou akci“, vysekl i pořadatelům pochvalu špičkový pilot, který se přes předvedené umění po celé odpoledne choval neuvěřitelně skromně. 

V programu dále nechyběly tradiční celodenní seskoky parašutistů, vystoupení slušovických mažoretek, či  mistr v řízení leteckých modelů Jiří Mikeska.  S motorovou pilou kouzlil po celý den umělecký řezbář Martin Bořuta. Motocyklový kaskadér Lukáš „Happy“ Šťastný, na slušovickém letišti dobře známý, jako vždy řádil na svém stroji do povinného roztrhání sady gum. Během celého gulášfestu, až do večerních hodin, hrála k potěše návštěvníků kapela dobrých pánů – skupina „Pozdní sběr“.

HLavní partneři