Vizovjánek představil svůj Vánoční koncert v obnoveném sálu Základní školy

Neděle, 17 Prosinec 2017 12:26 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, foto Petr Jaroň - www.jaron.cz | Značky Bratřejov, Lutonina, Vizovice, Zádveřice Bookmark and Share

Fotoreportáž

V každém lichém roce připravuje Vizovjánek vánoční vystoupení, to letošní dostalo název Vánoční obrázky 2017 a konalo se třetí adventní sobotu ve zrekonstruovaném sálu Základní školy ve Vizovicích.

Sál, kterému je více než šest desetiletí, prošel v posledních svou letech rozsáhlou obnovou. „S Vánočním koncertem jsme se sem vrátili po deseti letech,“ uvedla vedoucí valašského souboru písní a tanců Jitka Macková. „Byla vyměněna podlaha podia a natřena podlaha hlediště. Nová je celá jevištní technika – ozvučení, osvětlení, projekce. Sál dostal nové zatemnění a oponu. Vše z investičních prostředků školy a jejího zřizovatele, tedy města Vizovice,“ doplnila.

V hlavní roli včera ovšem pochopitelně nebyl krásný sál, nýbrž 100 (!) členů souboru Vizovjánek, který svým až profesionálním zpracováním tanců, písní a zvyků z Vizovic a okolí těší početné publikum už desítky let. Koncert „Vánoční obrázky 2017“ byl tohoto tvrzení jasným důkazem a zároveň i vřelým vánočním přáním všem spoluobčanům.