Oslavy 570. výročí založení Hvozdné odstartovali Pařťáci „Řáděním“

Úterý, 01 Březen 2016 16:38 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ | Značky Hvozdná Bookmark and Share

Fotoreportáž

Zimní řádění Parťáků je pro věhlasný hvozdenský turistický oddíl tradicí. Toto roční období se bez něj nemůže obejít. Letos parťáci navíc pojali celou akci slavnostněji. Přidali kulinářskou soutěž, a celý den byl v duchu oslav důležitého výročí. Ano, Hvozdná si letos připomíná 570 let od první písemné zmínky o obci.

„Každý rok se snažíme tento den dětem zpestřit něčím novým a zajímavým,“ prozradila portálu Horní Podřevnicko Dáša Obdržálková za tým vedoucích Parťaček. Letos tím byla mimo jiné i Písečná animace Mariky Koňařové. „Aktivní zapojení dětí do tohoto umění a samotné malování do písku rukou paní Koňařové bylo úžasné,“ vyjádřila obdiv mladé umělkyni, jejíž první příležitost veřejně kreslit do písku byla v soutěži Česko Slovensko má talent.

Klidné písečné dopoledne vystřídala dětmi velmi očekávaná akce: Hurá do dědiny! „Parťáci mají za úkol sehnat po vesnici ingredience do svých následně vlastnoručně uvařených kyselic,“ usmívá se parťácká vedoucí. Kotlíkovou kyselicu s ingrediencemi hvozdenského strýca, jak si menu sami pojmenovali, malí kuchaříci a kuchařinky sami uvařili i snědli. Zbyly jen prázdné kotlíky.

Hry a soutěže. ale hlavně velké množství volného řádění dětí chladivé počasí ohrozit nemohlo. „Mnohokrát děkuji všem Hvozdňanům, kteří si přišli zařádit společně s námi a tak nás podpořili. Poděkování patří i Kroužku divadelních ochotníků ve Hvozdné i místní TJ Sokol za bezplatné poskytnutí prostor. Velký dík samozřejmě všem maminkám a tatínkům parťáckých dětí, kteří přiložili ruku k dílu, ať skvělými domácími buchtami, dřevem nebo při akci samotné! Myslím, že „baterky zde dobili“ všichni a my už nyní připravujeme další parťácké akce,“ řekla jedna z vedoucích turistického oddílu závěrem.