Dýně ve Slušovicích zdomácněla. Své slavnosti měla už počtvté

Pondělí, 10 Říjen 2016 11:37 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz | Značky Slušovice Bookmark and Share

Fotoreportáž

Slušovice - Druhou říjnovou neděli uspořádal Slušovjánek tradiční Dýňové slavnosti. Sokolská zahrada šla zase po roce do oranžových barev oblíbených plodů podzimu. K potěše malých i velkých návštěvníků už počtvrté!

„I přes špatné předpovědi počasí se opět potvrdilo, že Pán Bůh má dýně rád, dešťové mraky  pro tentokrát přesunul na jiná místa. I díky tomu se letošní, již čtvrté dýňové slavnosti opravdu vyvedly. Poučení z proběhlých ročníků - byli jsme tentokrát dobře zásobeni výtečnými dýňovými dobrotami v nejrůznějším skupenství, ve kterých se vždy v nějaké formě objevovala dýně, která byla hlavní hvězdou tohoto podzimního nedělního odpoledne,“ sdělila portálu Horní Podřevnicko Marta Hefková z pořádajícího sdružení Slušovjánek.

Po čtvrté zavítali na Dýňové slavnosti také bubeníci z Afrobandu MoNimba s africkými bubny. „I podle výrazů v obličejích jak dětí, tak dospělých je právem můžeme nazývat tahouny naší akce. Novinkami letošního ročníku bylo žonglování a kejklířské hrátky a lanové aktivity, jejichž aktéry jsme také určitě nepozvali naposledy,“ pochvalovala si  pořadatelka akce. „Velké poděkování patří  Zlínskému kraji za finanční podporu, dále všem maminkám, tatínkům a dobrovolníkům za pomoc a vytvoření parádní, nejen dýňové partičky,“ dodala na závěr.