Lampionový průvod v Trnavě. Dýně, lampiony, křest prvňáčků i ohňostroj

Sobota, 25 Říjen 2014 16:15 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ | Značky Foto, Trnava

Bookmark and Share

Fotoreportáž

Byl to šok, když se v pátek, krátce před půl pátou, začali scházet účastníci tradičního lampionového průvodu v Trnavě. Rtuť teploměru v tu chvíli ukazovala pouhé dva a půl stupně nad nulou a k tomu vál slušný větřík.

Trnavští jsou však zvyklí a tak se na akci pouze přioblékli, tatínci vybavili náprsní kapsy potřebným množstvím kvalitní pálenky a všichni společně se zahřáli velice pestrým programem.

Jako první byla představena soutěžní galerie vyřezávaných dýní, ve které snad nešlo vybrat tu nejkrásnější. Pro to byli nakonec oceněni všichni tvůrci.

Program pak pokračoval pasováním prvňáčků na čtenáře. Jak bylo vidno z napjatých obličejíčků nejmenších školáků, byla to pro ně velká chvíle. Především chlapec brýlemi, který okamžitě po obdržení knihy ozdobné balení slabikáře nedočkavě roztrhal, bude jednou jistě vášnivým čtenářem.

Program pak pokračoval lampionovým průvodem trasoU od školy po „rozcestí“ a zpět, a završen byl nádherným ohňostrojem, který byl odpálen z dětského hřiště před trnavskou základní školou.  

Vydařenou akci pro celou rodinu pořádal Klub rodičů a přátel školy a Základní škola Trnava ve spolupráci s místním obecním úřadem.