Inzerce
DomůVizovicePořádal Trnkobraní, Route 66 přejel na kole. Zdeněk Jurásek v Hudebním klubu

Pořádal Trnkobraní, Route 66 přejel na kole. Zdeněk Jurásek v Hudebním klubu

Milovník a fanda Route 66, ikonické silnice, která se Amerikou táhne od jednoho pobřeží ke druhému byl hostem pátečního Hudebního klubu s Čendou Imrýškem. Zdeněk Jurásek byl členem skupiny Fleret a také dlouholetým spolupořadatelem festivalu Vizovické Trnkobraní. Jako jediný Čech se také dostal na chodník slávy Route 66 v Arizoně.

Příběh vůle, lásky i odhodlání, který Kulturním centru posluchačům odvyprávěl, krásně dokreslí video po fotografiemi ze včerejší akce.

Video – ROUTE 66 NA KOLE – Nakopni svůj život!

Možná to znáte: je vám přes padesát a dospěli jste k názoru, že to nejlepší je už neodvratně za vámi. Ze života se najednou vytratil váš pověstný „drajv“ a odněkud se nenápadně připlížila lenost. Ani sami skoro nevěříte tomu, že jste před necelými dvaceti lety projeli na kole celou slavnou Route 66 a další velké štreky. A když už se o tom náhodou někdy zmíníte, je vám až trapné sledovat ty nevěřícné pohledy. Ty – a na kole? Pak si ale jednou řeknete A DOST! TAKHLE TO PŘECE NESKONČÍ! A velká výzva je na světě. Závěrečný díl trilogie celovečerních dokumentů o slavné americké Route 66 režiséra Tomáše Zindlera obsadil do hlavní role producenta filmu Zdeňka Juráska, který se po osmnácti letech rozhodl znovu projet hlavní ulici Ameriky na kole. Po roce usilovného tréninku vyráží z Chicaga vstříc téměř čtyři tisíce kilometrů dlouhé cestě ke břehům Tichého oceánu. Jeho touha „zkusit to znovu“ ho žene deštěm, horkem, větrem hlava-nehlava. Tentokrát už nemusí pracně lovit cestu v itineráři, neztrácí směr, aby jej opět nacházel, protože trasu zná již téměř nazpaměť. O to více se těší na setkávání se starými známými i s lidmi, které náhodně potká na cestě. Občas je doprovázen místními cyklistickými nadšenci, kteří si rádi s cizincem „střihnou“ pár mil, a naplno vnímá vůni, zvuky i krásu okolní přírody a projíždějících automobilů. Celý příběh má šťastný konec. Zdeněk tu „svoji“ Route 66 úspěšně zdolá a domů se vrací s novým elánem a s chutí pokračovat ve sportovním duchu. Je dokonce možné, že i díky tomuto filmu přesvědčí pár svých vrstevníků, že na troufalé plány není nikdy pozdě.

HLavní partneři