Degustace Ivo Pešat speciál 2017. Velký svět vína opět ve Hvozdné

Úterý, 31 Říjen 2017 17:41 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, foto Petr Jaroň | Značky Hvozdná Bookmark and Share

Fotoreportáž

Opět po roce měli milovníci vín možnost zavítat na velkolepou degustaci světových vín, kterou pořádala ve středu 18. října v divadle ve Hvozdné zlínská společnost PINOT s.r.o., známá v okolí spíše pod názvem Vinotéka u Pešatů.

V pořadí již 4. ročník této akce byl plný zajímavých vzorků vín (celkem 131), ze 24 vinařství sedmi zemí světa. Každý host při vstupu obdržel degustační skleničku a karnet (blok se seznamem vín – k nahlédnutí zde). V sále divadla bylo připraveno celkem 12 vinných stolků, u nichž odborný personál prezentoval pokaždé jiné skvosty a dokázal zodpovědět veškeré dotazy. Projít celou nabídku bylo nejen časově náročné, ale dle vyjádření hostů nebylo vůbec jednoduché i soustředit se na tolik odrůd, úrovní kvalit a stylů.

Kromě speciální kolekce moravských vín, zde návštěvníci mohli ochutnat francouzské sekty, pravé Champagne, vybraná tichá vína z Francie, Německa, Nového Zélandu, Jižní Afriky a na závěr portská vína z Portugalska i tokajská vína z Maďarska. Cenové rozpětí chutnaných vzorků se pohybovalo v rozmezí od 185 do 3 550 Kč za láhev. nejstarším vínem bylo Coteaux du Layon 1997 z francouzského vinařství Moulin Touchais.

Dle zdařilého průběhu degustace i celkové spokojenosti hostů bylo zřejmé, že si zde každý milovník vína musel najít alespoň jednoho favorita ke zpříjemnění nadcházejících dlouhých zimních večerů.