Inzerce
DomůNovinkySobotní vánoční jarmark. Ráno déšť, v poledne už sluníčko.

Sobotní vánoční jarmark. Ráno déšť, v poledne už sluníčko.

Ve Slušovicích se uskutečnil tradiční Vánoční jarmark spojený s programem a ukázkami lidových řemesel. Akce se konala v sobotu 30. listopadu, v obvyklých prostorách sokolské zahrady a nové sokolovny.

Když brzy ráno přijeli zástupci pořádajícího Mikroregionu Slušovicko na místo, aby dokončili přípravy stánků a dalších náležitostí jarmarku, vypadalo to s počasím nedobře. Mokrý sníh střídal déšť a hrozilo, že někteří prodejci či řemeslníci vůbec nepřijedou. „Přesvědčovala jsem některé z nich, aby dorazili, že se počasí umoudří.“ Víra či intuice dlouholeté aktivní spolupořadatelky Renaty Zábojníkové, starostky ze sousední Neubuzi, se nakonec stala skutečností. Srážky postupně ustaly a v poledne už nad zaplněnými prostorami sokolské zahrady svítilo slunce.
Příjemnou atmosféru den před začátkem adventu doplnil jako vždy program, tentokrát v poněkud zúžené podobě. „Po zkušenostech z minulých let jsme kulturní program trochu zkrátili,“ sdělila Renata Zábojníková portálu Horní Podřevnicko.cz . „Chceme akci pojmout převážně jako jarmark a dát návštěvníkům více prostoru pro volný pohyb v areálu a vzájemnou komunikaci.“
Na pódiu sokolovny se se svým vánočním vystoupením představily děti ze základní školy v Neubuzi. Venku, na sokolské zahradě, vyhrávali hudebníci „Mladé dechovky z Kašavy“. Nechyběl tradiční účastník podobných akcí v regionu gajdoš Petr Sovják z Neubuzi. Jako každý rok byla skvělým zpestřením účast krojované družiny z Ostraty, která vždy obchází areál s nabídkou koláčků i pravé valašské slivovice. Svým dílem však na jarmark přispívá většina obcí mikroregionu a k vidění, koupi či snědku toho bylo mnohem víc. Vánoční jarmark se vydařil a byl opět dobrým startem adventního času v regionu.

HLavní partneři