Inzerce
DomůVizoviceSvatomartinský trh ve Vizovicích. Se vší parádou podruhé na zámku

Svatomartinský trh ve Vizovicích. Se vší parádou podruhé na zámku

Fotoreportáž

Pryč jsou časy, kdy se svatý Martin na svém koni tísnil na nástupišti autobusové zastávky vizovského náměstí. Po předloňské premiéře v areálu vizovického zámku a loňské vynucené pauze (trh se konal v online podobě) se Svatomartinský trh pořádaný Místní akční skupinou Vizovicko a Slušovicko vrátil zpět do vznešených prostor zámeckého nádvoří.

Svatomartinský trh jde stále kupředu

Pořadatelé z MASky dali po předloňském úspěchu hlavy dohromady a přišli s dalšími inovacemi. Tou hlavní bylo rozšíření místa konání a tak se letos objevily stánky a program i za hlavní budovou zámku směrem k zámeckému parku.

Bohatý program i nabídka. To jsou stálice

Velkým tahákem bylo atraktivní losování tomboly o ceny regionálních produktů, kde hlavní cenou byla opravdová, živá svatomartinská husa. Na návštěvníky na trzích čekalo mladé víno, zabíjačka a mnoho dalších pochutin k jídlu i pití, spoustu řemesel, stánků s regionálními produkty, vánoční krásy v Galerii Mariette, dílničky pro děti, fotokoutek i bohatý program.

V dopolední části proběhla vystoupení ÚDiF – Úžasného Divadla Fyziky a cimbálové muziky Vizovský Juráš, v poobědovém čase bavil návštěvníky MOTÝL band CZ.

Svatý Martin letos přijel z Neubuzi

Vyvrcholením 11. ročníku akce byl samozřejmě příjezd svatého Martina. Kdo si jedenkrát zkusil náročnou úlohu, ví o tom své.  Přijet na koni do davu očekávajících lidí nemusí být úplně jednoduché, jak pro koně, tak pro jezdce. Ladislav Grebeníček z Neubuzi však roli zvládnul a Svatomartinské víno doručil na nádvoří zámku v pořádku. Vizovský farář, otec Vít Hlavica mohl požehnat. Vínu, trhu i všem přítomným.  

Čtěte také

Svatomartinský trh ve Vizovicích. Na zámku získala akce nový rozměr (2019)

Svatomartinský trh ve Vizovicích. Sníh nepřišel, stovky lidí ano (2018)

Svatomartinský trh ve Vizovicích se konal už po sedmé (2017)

HLavní partneři

X