Inzerce
DomůNovinkySvatomartinský trh ve Vizovicích. Na zámku získala akce nový rozměr

Svatomartinský trh ve Vizovicích. Na zámku získala akce nový rozměr

Vítání sv. Martina prostřednictvím Svatomartinského trhu je ve Vizovicích dobrou i poměrně dlouhou tradicí. Přestěhování akce z malého plácku na Masarykově náměstí do prostředí vizovického zámku však dalo akci zcela nový rozměr.

Prodejní stánky úhledně rozprostřené po kouzelném nádvoří vizovského zámku i propojení s přilehlými podniky Galerií MarietteZámeckou čokoládovou či Zámeckou vrátnicí přilákaly na akci rekordní počet návštěvníků.

Valná většina z nich si akci v novém pojetí nemohla vynachválit. A počasí přitom ideální nebylo. Návštěvníci mohli nejen přivítat svatého Martina a ochutnat první letošní vína, ale viděli i exkluzivní výběr tradičních řemesel. K mání byla spousta regionálních produktů, včetně těch v BIO kvalitě zastoupených ovocnými mošty, sýry nebo výrobky z medu. Nechyběly ani zabijačkové speciality či burgery s husím trhaným masem, které zde nabízeli provozovatelé z vizovické Restaurace Sokolovna. Nechyběl zde ani stánek Přírodního pečiva Staňky Elšíkové či Petra Malá se svými legendárními tyčinkami. 

Zážitkem pro všechny bylo také vystoupení středověkého alchymisty s jeho neuvěřitelnými pokusy. Děti zaujaly i soutěže, scénky a dílničky DDM Zvonek nebo ukázka zvířat ze záchranné stanice v Hošťálkové.

K tomu všemu zde zněl Vizovský Juráš, folk rock Pavla Tabáska i dobová hudba v podání Karla Dvořáčka. Hudební produkci doplnil gajdoš Petr Sovják se svou dudáckou muzikou.

Svatomartinský trh, pořádaný každoročně Místní akční skupinou Vizovicko Slušovicko, byl i letos pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana. Zároveň se stal i připomenutím památky vizovického řezbáře Petra Jahůdky.

HLavní partneři

X