Inzerce
DomůVizoviceSobota ve znamení Gulášfestu. Na Chrámečném pojedenácté, v Ostratě poprvé

Sobota ve znamení Gulášfestu. Na Chrámečném pojedenácté, v Ostratě poprvé

Velký slušovický gulášfest sice někdy od roku 2016 neměl pokračování v podobě dalších ročníků (více o slušovickém Gulášfestu zde), ale některé menší, lokální akce tohoto druhu si svou tradici udržely a některé dokonce úspěšně vznikly.

Hned dvě soutěžní klání ve vaření guláše přinesla v regionu uplynulá sobota

Na Chrámečném pořádali v sobotu už 11. ročník Open air Gulášfestu. V krásném prostředí Střelnice ve Vizovických vrších si týmy vytvoří jakési provizorní kuchyně, vaří se na plynu, elektřině i na ohni. „V příjemné a domácké atmosféře, kterou zde vidíte, soutěžíme ve vaření guláše už pojedenácté, “ řekl portálu Horní Podřevnicko pan Bargl z pořadatelského týmu. „Dnes si krom vaření gulášů užíváme i nádherné babí léto, ne vždy tu na akci bylo takovéto počasí. Před několika lety nás tady v kopcích chytla větrná smršť, stánky a přístřeší létaly vzduchem, padaly obrovské větve stromů. Dnes je to jiné,“ usmíval se pořadatel.

Na neméně kouzelném Ostratském výletišti měl za to gulášfest premiéru. Pořadatelství na sebe vzala přímo obec Ostrata. Soutěžilo se výhradně na ohni a kotlících. Dle ohlasů byla soutěž s názvem O pohár starosty obce Ostrata velmi dobře zorganizovaná a zdařilý první ročník zadělal celkem určitě na novou tradici.

Fotogalerie

Ve fotografiích je zachycen ranní úvod soutěže v Ostratě, kdy se pracovalo na základech guláše, zatímco na obrázcích z Chrámečného už některé guláše voní paprikou.

Čtěte také

HLavní partneři

X