Inzerce
DomůZádveřiceOslavy 760 let Zádveřic zahájily děti mateřské a základní školy. Chválily svou obec...

Oslavy 760 let Zádveřic zahájily děti mateřské a základní školy. Chválily svou obec i zem

Fotoreportáž

V Zádveřicích v sobotu vyvrcholily oslavy 760 let od první písemné zmínky o obci. Bohatý program zahájily uprostřed upravené zeleně obecního parku děti z mateřské a základní školy. 

Jejich vystoupení byla nápaditá a nadmíru zdařilá. Zatímco nejmenší v radostném tónu zdejšího folklóru  opěvovali skvělé Zádveřany (patrioti ale nezapomněli ani na vizovské či chrastěšovské kamarády!), ti větší ze základní školy velebili naši zem písní “Chválím tě, země má”. Parádní fotbalovou pohybovou sestavou nakonec školáci přešli ke sportu celé planety a navíc oslavili i výročí zdejší TJ.  Ještě před nimi se ovšem ujal slova starosta Zádveřic Radovan Karola. V projevu shrnul dlouhou historii, vrátil se ke šťastným i smutným milníkům obce, připomněl osudové požáry, povodně i následné vlny vystěhovalectví, řadu úspěchů obyvatel Zádveřic i silný potenciál do budoucna. V parku byla k vidění ještě podrobná prezentace historického zádveřického kroje i představení nové knihy Jana Zeťka, u pomníku byla položením věnců uctěna památka obětí 1. a 2. světové války. V hasičské zbrojnici byl souběžně den otevřených dveří.

Průvodem se oslavy přesunuly do areálu TJ

Společným průvodem se před třetí hodinou odpoledne oslavy přesunuly do areálu TJ. V našlapaném programu se přestavili – dechová hudba Hradčovjanka, Trialshow, Sokolky, cimbálová muzika Aloise Skoumala, klaun Brdík i barmani Zlín s tombolou o 50 koktejlů. Pro děti byly připraveny skákací hrady i překvapení z nebe. Hrála se i charitativní fotbalová exhibice, vydařené sobotní oslavy zakončila zábava se skupinou Vivian Band a ohňová show Fuerza Del Fuego. 

Fotoreportáž ze zahájení oslav v parku u Základní školy

HLavní partneři

X