Inzerce
DomůNeubuzNeubuzská vánoční výstava a zpívání u stromečku letos po letech v pravé...

Neubuzská vánoční výstava a zpívání u stromečku letos po letech v pravé zimní atmosféře!

Zní to neuvěřitelně, ale Valašskou vánoční výstavu spojenou s předváděním zdejších tradic a především výstavou velkého množství betlémů ze soukromé sbírky gajdoše Petra Sovjáka pořádali letos v Neubuzi už potřinácté. Tento rok se navíc akce lákající mimo jiné i zpíváním dětí z neubuzské školy u stromečku, zabíjačkou, ale třeba i charitativním prodejem, konala po dlouhé době v kulisách nefalšované zimy!

Poprvé v Komunitním centru

Oblíbená výstava pořádaná gajdošem Petrem Sovjákem s přáteli a Obcí Neubuz se letos konala premiérově v prostorách nového Komunitního centra. Jako každoročně mohli malí velcí za doprovodu koled (hrát a zpívat přijel i třeba pan farář Jan Mach z Kašavy) vyzkoušet draní peří, pečení vánočních pánů či předení na kolovrátku.

Letošním tématem výstava zvonečků

Valašská vánoční výstava betlémů v Neubuzi mívá každý rok i jakýsi dodatkový motiv, jedno přidané téma. Pro letošek se organizátorovi podařilo získat na 250 zvonečků z celého světa! Většina z nich byla zapůjčena ze soukromých sbírek.

Více než 50 betlémů ze sbírky Petra Sovjáka Letos ozdobil jeden nově zakoupený. Podle jeho slov bylo při koupi na Karlštejně dokonce zabalen v novinách z roku 1952 a 1953. Údajně pochází z německého pohraničí a podle dalších indicií odhaduje majitel jeho stáří na minimálně 100 let.

HLavní partneři