Inzerce
DomůTrnavaNech Čagan viset! Irena Vlčková četla i rapovala, Pavel Tabásek zpíval

Nech Čagan viset! Irena Vlčková četla i rapovala, Pavel Tabásek zpíval

Fotoreportáž a video z akce v trnavském Pivovaru Vraník

Irena Vlčková je umělkyně. Ne taková na jaké jsme zvyklí. Je totiž z Podkopné Lhoty. Přes nesporný výtvarný talent se prezentuje především psaním poezie i prózy ve zdejším nářečí. Hraje na kytaru, zpívá, a co hlavně – vlastní písníčky s vlastními texty. Celé dohromady to způsobuje, že jí publikum rozumí. Irena z něj pochází.   

V sobotu se v Pivovaru Vraník nepředstavila na veřejnosti poprvé. Má za sebou úspěšná vystupování na lukovské Slavnosti v houští či nemainstreamovém festivalu Horem Dolem na Provodově. Irča, jak jí všichni říkají, na svém prvním samostatném vystoupení bavila. Sebe i všechny kolem. Hrála, trochu tančila, zpívala a povídala. Povídky zdejšího kraje, básničky k opravdovému zasmání, něžný song a do toho valašský rap. To vše z vlastní hlavy, srdce a nápadů. Všichni diváci se tak trochu shodli, že tenhle večer v budoucnu musí mít pokračování.

Pro druhou polovinu trnavského programu pozvala hlavní aktérka svého kamaráda, a jak sama říká i svůj vzor a inspiraci, Pavla Tabáska (více o Pavlovi v našich reportážích zde). „Když jsem přemýšlela, koho vzít jako hosta pro svoje první samostatné vystoupení, byl Pavel Tabásek jasná volba.  Navíc na něho zjevně zapůsobilo kouzlo trnavského publika, protože sypal mezi písničkama historky, tak jak to máme rádi. S Martinem Miklem pak rozezvonili kytary, že nikdo nezůstal na pochybách, jak dobré muzikanty má před sebou. Myslím, že to byl velice zábavný večer a děkuju všem, kdo se přišli do Trnavy přesvědčit, že současná valašská scéna žije a má co nabídnout,“ řekla portálu Horní Podřevnicko šťastná maminka tří dětí. „Příště by mne potěšilo, kdybych hrála bez rýmy a řekla všecko, co jsem měla napsané na papírku. Ale co, show must go on,“ usmála se.

Čtěte také

Co chlap vypálí a roba upeče. Gurmáni z Podkopné Lhoty koštovali i soutěžili

HLavní partneři

X