Inzerce
DomůTrnavaPo stopách loupežníka Píšťalky. Pohádkový les v trnavském podání jen pro zdatné!

Po stopách loupežníka Píšťalky. Pohádkový les v trnavském podání jen pro zdatné!

Fotoreportáž a audio

U základní školy v Trnavě odstartovala v sobotu 25. září odpoledne tradiční akce pořádaná zdejším klubem lyžařů.  Po stopách trnavského loupežníka Píšťalky aneb cesta kouzelným lesem však není jen tak ledajaká procházka přírodou.

Rodiče s dětmi musejí na zhruba čtyřkilometrové trati nastoupat 200 výškových metrů, aby pak po úseku hřebene tu samou porci metrů k úpatí lyžařského svahu v Dolansku sestoupili. Zaslouženou odměnou jim včera byly nejen zážitky s pohádkovými postavami a sladkosti pro nejmenší, ale především pobyt v úžasném prostředí lesů nad Trnavou. Kouzlo babího léta zkrátka vykonalo poslední zářijovou sobotu své. Když jsme u těch odměn, čertovský výčep jako překvapení uprostřed jednoho z lesních stoupání byl jako pohádkový sen mnoha tatínků.

Pokud vás zajímá jak vznikla legenda o trnavském zbojníkovi Píštalkovi, poslechněte si reportáž Českého rozhlasu, kterou naleznete níže pod fotogalerií.

Audio O Loupežníku Píšťalkovi

Traduje se, že Trnava u nás drží prvenství v tom, když se přepočítá délka obec na počet obyvatel. Název této předlouhé vesnice vznikl patrně od trní, které tady na okolních kopcích vždy hodně rostlo. Není se co divit, že se také v hlubokých neproniknutelných lesích kolem Trnavy ukrývali zbojníci, nebo chcete-li loupežníci. Většinou pocházeli z chudých obcí Valašska a vyráželi do úrodnějších krajů na Hané, kde přepadávali pocestné.

Čtěte také

HLavní partneři

X