Inzerce
DomůKašavaNa Kašavských slavnostech zahrálo na návsi pět dechových hudeb!

Na Kašavských slavnostech zahrálo na návsi pět dechových hudeb!

Každý rok se milovníci dobré dechovky scházejí na Kašavských slavnostech, aby si vychutnali jedinečnou atmosféru plnou melodií, tradice a radosti. Akce konaná na zdejší návsi je vždy velkou oslavou dechové hudby a jejího významu v kulturním dědictví regionu.

I letos byl program Kašavských slavností bohatý. Na velkém pódiu se postupně vystřídali Mladá dechová hudba Kašava, Záhořané, Miklovci, Fryštácká Javořina a celý program uzavřela večer domácí Trnkovjanka.

K slavnostem každoročně patří i bohatá nabídka občerstvení a místních specialit. Návštěvníci si i letos mohli mimo jiné pochutnat na dobrotách podle zdejších prastarých receptů, podlesnících, škvarkových pagáčcích, ale třeba i moderních a populárních makronkách, rovněž ze zdejší cukrářské výroby Od srdéčka.

Vydařený ročník si pochvaloval starosta Kašavy Petr Černoch i z pohledu návštěvnosti. „Bylo nám ctí letos opět přivítat tolik spokojených návštěvníků. Návštěvnost sice v průběhu konání akce neměla vyložený vrchol, ale to je vlastně dobře. Lidé postupně přicházeli a odcházeli, všichni se měli stále kde pohodlně posadit, občerstvit se a užít si pořádnou muziku!“

HLavní partneři