Inzerce
DomůNovinkyLovu zdar! Na myslivecký den do Slušovic přiletěl i orel z Hluku

Lovu zdar! Na myslivecký den do Slušovic přiletěl i orel z Hluku

Na dobrou tradici navázali v parnou sobotu 9. srpna myslivci ze sdružení Březina. Pracovitá parta nadšenců mysliveckého cechu uspořádala spolu s Unií rodičů myslivecký den pro celou rodinu.

Rozlehlý areál Myslivecké chaty na Nových Dvorech u Slušovic nabídl spoustu zajímavých atrakcí nejen pro děti. Jezdilo se na koních, krásné parohy byly cílem soutěže v hodu. Ti nejmenší se mohli vydovádět na skákacím hradu, složit si puzzle s odměnou, nebo si nechat na obličej namalovat nějaký barevný ornament.

Zdaleka největší zájem ovšem vzbudila přítomnost ochránců přírody ze Stanice ochrany fauny v Hluku.  V ukázkách seznámili návštěvníky Mysliveckého dne s několika druhy dravců a sov i s jejich úlohou v přírodě. „Dravce předvádíme divákům tak, aby si je mohli prohlédnout zblízka, takže kontakt je opravdu bezprostřední,“ říká Antonín Kovařík, milovník přírody, který pro provozování záchranné stanice využil vlastní chalupu v Hluku.

„Držela jsem orla stepního na ruce,“ popisuje nevšední zážitek paní ze Slušovic. „Na vzájemnou výměnu pohledů s tímto krásným dravcem nezapomenu. Líbí se mi i mladá poštolka. Dodnes jsem pořádně nevěděla, jak vlastně vypadá, “ dodává, a podtrhuje význam a smysl aktivit ptačích záchranářů z Hluku.

„Pro mne jsou největší atrakcí zdejší zvěřinové dobroty“, usmívá se statný muž ze Zlína, kterého sem náhodou zavedl poutač, postavený na slušovickém kruhovém objezdu. „Mám to vyzkoušené, myslivci vás neošidí,“ poukazuje na poctivé a krásně vonící porce zvěřinového guláše, či tradičního vepřo-knedlo-zela v myslivecké, čili kančí variantě.

Od páté odpolední, v době, kdy ochránci přírody i s dravci pomalu odjížděli a děti měli svou dávku zábavy za sebou, nastoupila na pódium kapela Prinz, aby návštěvníky mysliveckého dne dobře bavila až do pozdních večerních hodin. Lovu zdar! Myslivecký den se vydařil a za rok na Nových dvorech nashledanou.

HLavní partneři