Inzerce
DomůKašavaFoto, Video: Hokejový turnaj Mikroregionu Slušovicko. Titul obhájila Kašava, vyhráli ale všichni

Foto, Video: Hokejový turnaj Mikroregionu Slušovicko. Titul obhájila Kašava, vyhráli ale všichni

Přesně po roce se v krásné PSG Aréně ve Zlíně sešly hokejové týmy obcí ze Slušovicka, aby na ledě změřily svůj hráčský um a rozdaly si to o vytoužený Putovní pohár mikroregionu Slušovicko. Nadační fond pro rozvoj a podporu Slušovic ve spolupráci se zmíněným sdružením obcí zorganizovali i napodruhé turnaj špičkové sportovní i společenské kvality.

Na nádhernou trofej si v tichosti brousily zuby všechny týmy. Za neskutečné nasazení v celodenním hokejovém zápolení na zlínském ledě by si ji také zasloužily. To zmínil ve večerní děkovné řeči i hlavní iniciátor a organizátor turnaje z Nadačního fondu pro rozvoj a podporu Slušovic Antonín Novák.  „Do budoucna bych si přál, aby zlatý putovní pohár získaly postupně třeba všechny obce. Kašavským ze srdce blahopřeji, byli letos opět nejlepší a pohár budou druhým rokem držet zaslouženě. Za skvělé nasazení a obětavost při sportovní reprezentaci svých obcí děkuji všem. Za podporu děkuji také všem sponzorům, Zlínskému kraji a v neposlední řadě také starostům jednotlivých obcí, že své týmy podpořili a také i navštívili, ať už v průběhu turnaje nebo při večerním vyhlášení.“  Na tom byli účastni mimo jiné starosta vítězné obce Kašava Josef Jarcovják, další zástupce finálového klání, starosta stříbrných Slušovic Petr Hradecký či Daniel Juřík z Veselé.

Férovou hru zase ocenil náměstek hejtmana Zlínského kraje MUDr. Lubomír Nečas, který převzal nad celým kláním záštitu. „ I když k několika zraněním došlo, musím jako lékař ocenit, že hráči k sobě i přes enormní nasazení přistupovali většinou s úctou a respektem. Velkou pochvalu zaslouží také pořadatelé tohoto turnaje. Mám zjištěno, že hokejové zápolení v takovém formátu je v celorepublikovém měřítku v podstatě unikátní.“  Dodal známý sportovní lékař, mimo jiné hlavní doktor dalších významných sportovních podniků v regionu – např. Barum Rally či slušovické Mikulášské rally v závěru roku.

Fair Play ocenil i jeden ze dvou profesionálních rozhodčích Radek Husička„Děkuji hráčům za férový přístup ke hře. Turnaj byl krásný, ale dlouhý. Budu si jej pamatovat ještě aspoň týden,“ smál se na večerním vyhlášení známý extraligový i mezinárodní arbitr. Jeho v dobrém myšlené ironické poznámce se nelze divit. Pískat celodenní hokejový turnaj v jednom kuse, se rozhodčímu jen tak nepodaří a pan Husička musel i s kolegou Adamem Kurtinem podat také mimořádný výkon.

A aby byl výčet profesionálního zázemí kompletní, zastavme se ještě u fotografa. Ano i fotograf ve zlínské PSG Aréně nebyl žádným amatérem, vždyť Jakub Marcoň prostřednictvím svých stránek www.krutov.cz již roky přibližuje skrze své objektivy nejen extraligové dění, především kolem zlínských beranů, ale také domácí a evropský rally sport.

Z dopoledních zápasů základní části tradičně vzešlo pořadí pro odpolední utkání play off. V něm v boji o páté místo tým Podk. Lhota, Trnava porazil Veselou 1:0 až po samostatných nájezdech. Březová přehrála Všeminu rovněž nejtěsnějším rozdílem a získala bronz. Ve strhujícím finále pak Kašava stejně jako loni triumfovala nad Slušovicemi 2:0 a obsadila podruhé za sebou celkové prvenství v turnaji.  Mezi brankáři si první místo vydobyl Tomáš Jünger (Slušovice), nejlepším Střelcem byl vyhlášen Lubomír Pokluda (Březová). Vtipného „ocenění“ se tentokrát dostalo i nejtrestanějším hráčům. V něm dominoval ze 7 trestnými minutami Libor Večeřa (Veselá) následován hráči Jaroslavem Colem (Slušovice), Josefem Večeřou (Veselá) a Lubomírem Rupou (Všemina). Více ze zápasových statistik naleznete v úvodní části fotogalerie.

Po slavnostním vyhlášení v sále Restaurace Veselanka ve Veselé, který uváděla za mediálního partnera celého turnaje moderátorka rádia Kiss Publikum, už slavili hokejisté ze všech obcí společně taneční zábavou. Hrdinům dne, jejich manželkám přátelům i fanouškům hrála skupina Kosovci.

HLavní partneři