Inzerce
DomůBřezováHokejový hattrick Kašavy se nekoná. Putovní pohár Mikroregionu Slušovicko se po dvou...

Hokejový hattrick Kašavy se nekoná. Putovní pohár Mikroregionu Slušovicko se po dvou letech stěhuje do Slušovic!

3. ročník Hokejového turnaje Mikroregionu Slušovicko se uskutečnil v sobotu 18. března v tradičním kolbišti zlínské PSG Arény. Letos v novém „tabulkovém“ herním systému bez „play-off“ přinesl opět napětí až do posledních zápasů. Po dvou letech převahy kašavských hokejistů si letos na zlato sáhli hokejisté Slušovic! Kašavský hattrick se tak nekonal, byť o celkovém triumfu Slušovjanů nakonec rozhodla jediná branka!

„Dva roky mi tento krásný pohár zdobil kancelář,“ posteskl si s úsměvem kašavský starosta Josef Jarcovják, když jej předával do rukou Petra Hradeckého„Nic se neboj. Pokud se ti po něm bude stýskat moc, v mé pracovně máš dveře otevřené, můžeš přijít kdykoliv na kávu a pohár si prohlédnout,“ opětoval vtípek slušovský starosta, který velký putovní pohár hned vzápětí předal těm, kteří si jej vybojovali. „Kašava je sice skvělá, ale my už tento pohár nepustíme,“ hecoval v hlasité a uvolněné atmosféře předávacího ceremoniálu Martin Jünger, který Slušovice reprezentoval s céčkem na hrudi a stal se zároveň nejproduktivnějším hráčem turnaje.

„I letos musím poděkovat hráčům za férový přístup ke hře a úctu k protihráčům. V tomto roce mne ovšem velmi překvapila herní kvalita. Myslím, že šla oproti předešlým dvěma ročníkům nahoru, hráči všech týmů byli připraveni opravdu dobře. Skvělí byli i fanoušci, kterých se v průběhu dne vystřídalo v PSG Aréně víc než dost,“ vyslovil se pochvalně hlavní iniciátor a organizátor turnaje z Nadačního fondu pro rozvoj a podporu Slušovic Antonín Novák. Výbornou herní úroveň nakonec potvrdil i muž nad jiné povolaný – Petr Mokrejš. Extraligový mistr týmu PSG Zlín a v současnosti trenér hokejové mládeže přijel i na večerní slavnostní vyhlášení do Nové sokolovny ve Slušovicích. Na akci, kterou uvedl Vlasťa Macík z rádia Kiss Publikum nechyběl samozřejmě ani Daniel Juřík předseda sdružení obci Mikroregionu Slušovicko. Z důvodu časového skluzu v programu se naopak musel omluvit hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, který nad celým turnajem držel záštitu.

Po slavnostním vyhlášení následovala zábava s kapelou Focus, jako každoročně i za účasti něžných poloviček, manželek či přítelkyň hokejových bojovníků. „Děkuji všem pomocníkům, nesmím zapomenout ani na sponzory, bez kterých by bylo pořádání tohoto sportovního podniku nemyslitelné. Turnaj je sice zajímavá, ale také velmi náročná záležitost a zatím nevím jakým směrem se přesně bude ubírat. Po třech ročnících si nyní uděláme analýzu a uvidíme, jak s ním naložíme dál,“ dodal na závěr Antonín Novák.

Fotogalerie v pořadí – statistiky, fotky Jakuba Marconě (www.krutov.cz) z PSG Arény + reportáž regionálního portálu ze vyhlášení z Nové sokolovny ve Slušovicích.

HLavní partneři

X