Inzerce
DomůBřezováBarumka nabídne porci 202 ostrých kilometrů, vrací se Bunč

Barumka nabídne porci 202 ostrých kilometrů, vrací se Bunč

Pořadatelé z Auto klubu Barum Zlín v AČR odtajnili zveřejněním zvláštních ustanovení skladbu rychlostních zkoušek a časový harmonogram 53. BARUM CZECH RALLY ZLÍN 2024. Ta se pojede v polovině srpna v termínu 16. – 18. 8. jako součást osmidílného seriálu FIA Mistrovství Evropy (ERC) a sedmidílného Mistrovství České republiky v rally 2024 (MCR). Připravena je porce celkem 202 km rychlostních zkoušek, do itineráře soutěže se vrací po roční pauze úsek Bunč ve vrchovině Chřiby.

Soutěžní posádky se začnou sjíždět do krajského města Zlína již na začátku rallyového týdne. Ve středu 14. srpna proběhne výdej itinerářů, GPS jednotek pro seznamovací jízdy a zároveň volitelná administrativní přejímka. V pravé poledne začínají seznamovací jízdy na úsecích rychlostních zkoušek, které potrvají do čtvrtku 15. srpna. Startu soutěže předchází v prostorách ředitelství umístěném na Krajském úřadě – budova 21 ve Zlíně administrativní přejímka a poté technická přejímka konaná v odpoledních hodinách v Otrokovicích v blízkosti servisní zóny u společnosti Continental Barum s.r.o.

V pátek 16. srpna proběhne v dopoledních hodinách v blízkosti servisní zóny kvalifikace pro registrované jezdce ERC1 a následně shakedown (testovací RZ) v Oldřichovicích. Slavnostní start se uskuteční od 16 hodin na náměstí před zlínskou radnicí, samotná rally odstartuje večerní diváckou Super RZ v ulicích Zlína, po které následují dvě etapy. Celá rally měří 883,49 km a obsahuje 15 rychlostních zkoušek na 8 úsecích v celkové délce 201,79 km. Nejdelším rychlostním testem v itineráři letošní barumky bude v první etapě rychlostní zkouška s názvem Bunč, která měří 18,04 km!

Zlínská rally tradičně odstartuje do ostrého tempa v pátečním večeru okruhovou Super rychlostní zkouškou v ulicích krajského města. První vůz se objeví na trati již ve 21:15 hodin, poté posádky odevzdají soutěžní vozy do uzavřeného parkoviště pod Obchodním domem ve Zlíně. První etapa startuje pod zlínským Velkým kinem v sobotu 17. srpna v 7:30 hodin, po patnáctiminutovém ranním servisu čeká na startovní pole porce čtyř rychlostních zkoušek v pořadí Březová (délka 12,73 km), Kateřinice (7,49 km), Rajnochovice (13,19 km) a Bunč (18,04 km), které absolvují dvakrát a budou rozdělené půlhodinovým odpoledním servisem. Sobotní den uzavře večerní servis v délce 45 minut a poté soutěžní vozy přenocují v uzavřeném parkovišti ve Zlíně.

Druhá etapa proběhne v neděli 18. srpna a startuje pod zlínským Velkým kinem již v 6:40 hodin. Posádky zamíří k rannímu servisu do Otrokovic a poté najdeme v itineráři soutěže rychlostní zkoušku Semetín (délka 11,51 km), Pindula (16,57 km) a Halenkovice, zároveň se pojede jako Power Stage (16,58 km). Další porce šesti měřených úseků bude oddělena poledním třicetiminutovým servisem. V cíli soutěže se objeví první vůz před zlínskou radnicí v 17:50 hodin, na stejném místě proběhne i vyhlášení a rozdílení cen.

Časový harmonogram

Další informace naleznete na www.czechrally.com a nezapomeňte barumku sledovat také na sociálních sítích, oficiálních profilech Facebooku, Instagramu, Twitteru a v tiskových informacích.

Ve Zlíně 18. června 2024

Roman ORDELT
tiskový mluvčí
Barum Czech Rally Zlín

HLavní partneři