Na Kopné otevřeli špičkovou fotbal arénu s „umělkou“ herci, staří páni i žáčci

Pondělí, 11 Červenec 2016 17:20 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - Staňa Gajdošík | Značky Podkopná Lhota, Slušovice, Trnava Bookmark and Share

Fotoreportáž

Stylově otevřeli první prázdninovou sobotu v areálu Penzionu Kopná zbrusu nové sportoviště. Po beachvolejbalovém hřišti zde totiž vybudovali v nádherném prostředí, obklopeném lesy a loukami, osvětlené hřiště s umělou trávou nejnovější generace!

„Sport mám rád, hlavně tedy fotbal, cyklistiku a samozřejmě rally. I proto jsem dal zde u nás na Penzionu Kopná budování kvalitního sportovního zázemí zelenou,“ řekl portálu Horní Podřevnicko majitel sportovně rekreačního zařízení Josef Minařík, známý v regionu především i jako duchovní otec a dlouholetý šéf slavného Rally sprintu Kopná či slušovické Mikuláš rally, ale třeba i mladšího sportovního podniku, kterým je Lhotská 25ka - závod ve sjezdu horských kol.

Dnes už málokdo vzpomene, že stejný Josef Minařík kdysi i se svým bratrem dotáhli fotbal v Trnavě hodně „vysoko“. Když v roce 1993 po jeho úrazu kolene z klubu oba odešli, stihli ještě založit motorsport klub a uspořádat první a v budoucnu slavný  Rally sprint Kopná, aby v roce 2000 dali základ neméně úspěšnému SK METROPOL. „Letos jsme to ale z mnoha důvodů po 16-ti letech činnosti ve „velkém fotbale“ zabalili,“ posteskl si nad faktem, 1.SK Metropol Podkopná Lhota ukončil činnost.

„Nové fotbalové hřiště s umělou trávou, na kterém nechybí ani osvětlení, má rozměry 44x24m, takže se na něm mohou hrát i mistrovská utkání přípravek či žáků,“ vrací se Josef Minařík ke slavnostnímu otevření nového sportoviště. „První metry s kopačkami na nohou si tu v mém mančaftu odehráli bývalí hráči Trnavy doplnění o naše kamarády ze showbyznysu v zápase se starými pány Podkopné Lhoty,“ řekl.V zápase šlo více než o výsledek o dobrou zábavu. A především herci Lukáš Langmajer, Karel Zimovi či tanečník Honza Révai opravdu pobavili. „Honzu nám bohužel odvezla záchranka. V průběhu zápasu si bez cizího zavinění přetrhl achilovku. Ještě ten večer byl operován a dnes odpočívá doma,“ popsal Josef Minařík nepříjemnou událost jinak veselého dne, jaké ovšem ke sportu také patří.

Po úvodním zahajovacím zápasu proti sobě ještě nastoupili žáci FC Slušovice a SK Hvozdná. „Celá akce se myslím velice vydařila,“ řekl závěrem Josef Minařík. „Dnes mohou tento sportovní areál navštěvovat všichni, kdo mají rádi míčové sporty a to jak plážový volejbal, tak fotbal“ dodal.