Jarmark Mikroregionu Slušovicko nastartoval čas vánoční

Neděle, 29 Listopad 2015 19:22 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ | Značky Březová, Dešná, Hvozdná, Kašava, Neubuz, Ostrata, Podkopná Lhota, Slušovice, Trnava, Veselá, Všemina Bookmark and Share

Fotoreportáž

Zapomeňte na doby, kdy se u staré budovy městského kulturního střediska ve Slušovicích tísnilo na malém plácku několik stánků. Když se tradiční Adventní jarmark Mikroregionu Slušovicko před třemi lety přestěhoval do prostor slušovické Nové sokolovny a přilehlé Sokolské zahrady, získala tradiční akce nový rozměr.

„Vnitřní i venkovní prostory máme téměř zaplněny, volné místečko tu téměř nenajdete,“ řekla hned u vstupu portálu Horní Podřevnicko Jana Kapustová z městské knihovny ve Slušovicích. Jiného zástupce Slušovic - přímo starostu Petra Hradeckého najdete v sympatickém stánku „jelínkovy“ slivovice. Ani on si na nezájem příchozích nemůže stěžovat.

Zdaleka nejen slušovičtí se však na celé akci podílejí. „Každá z obcí Mikroregionu Slušovicko tu přispěje svým dílem. Proto je toto velice příjemná starost,“ přidal názor jiný starosta, pro změnu kašavský Josef Jarcovják. A tak bylo pokračovat, těžko všechny aktivní zástupce obcí jmenovat. Samotného předsedu Mikroregionu Slušovicko, Dana Juříka z Veselé vidíme pracovat u zabíjačkových kotlů, stejně také Roberta Tomšů ze Všeminy či Arnošta Horáka z Ostraty.

Mezi tím vším poletuje Renata Zábojníková, starostka z Neubuzi, jako jakási koordinátorka a zároveň moderátorka kulturního programu. Ten je zase každoročně výsadou škol a školek z okolí. Za velkého zájmu návštěvníků v něm letos vystoupily děti z mateřské školy ve Slušovicích, dále žáci základních škol z Veselé, Neubuzi a Kašavy. Ve skvělé zde také formě vystoupil pěvecký soubor CANTIAMO - Schola rodičů a dětí pod vedením Kateřiny Oškerové.

Další akcí Mikroregionu Slušovicko bude jeho ples, který se koná většinou na přelomu měsíců ledna a února, v naplno rozběhlé bálové sezoně. O jeho konání budeme včas informovat.