II. ročník pohárové soutěže O pohár starosty města Slušovice

Neděle, 08 Květen 2016 19:15 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ - Autor článku Blanka Adamová, SDH Slušovice Ovečky | Značky Neubuz, Slušovice, Trnava, Veselá, Všemina, Zádveřice Bookmark and Share

Fotoreportáž

O víkendu se uskutečnil II. ročník soutěže v požárním sportu O pohár starosty města Slušovice. Slušovští dobrovolní hasiči připravili v areálu dostihové dráhy prostředí, kde mezi sebou soutěžilo 62 týmů především z regionu, ale i ze vzdálenějších oblastí. I přesto, že se někteří museli vypořádat se silnějším větrem, mohli jsme zde spatřit obdivuhodné výkony.

Dopoledne se soutěže zúčastnili ti nejmladší hasiči a hasičky z nedalekého okolí, a to v kategorii mladších a starších žáků. Odpolední blok startoval ve 13:00 hodin, kdy závod zahájily svým útokem místní hasičky - Ovečky. Pestrá byla soutěž i díky tomu, že se na dostihové dráze předvedly nejen ženy a muži, ale dokonce i muži nad 35 let. Měli jsme tak skvělou příležitost vidět velmi zdařilé a precizní požární útoky. Pro diváky si organizátoři připravili bohaté občerstvení a děti měly možnost využít trampolínu nebo skákací hrad.

První místa z tohoto závodu braly ženy z Vysokého Pole a muži ze Zahnašovic, kteří předvedli skutečně kvalitní útoky.

Dalekou cestu do Slušovic vážili muži až od Opavy, konkrétně SDH Služovice. Jelikož starosta města Slušovice a starosta zdejšího sboru dobrovolných hasičů soutěž pozorně sledovali, byli s ní i s celkovou organizací nad míru spokojení, rovněž tak s výkony soutěžících, uzavřeli družbu právě s SDH Služovicemi. Věříme, že příští rok přijedou poměřit své síly i ostatní týmy a přijdou si užít atmosféru i další diváci.