Reprezentační ples v Trnavě zahájila tradiční polonéza deváťáků

Sobota, 20 Leden 2018 15:43 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, foto Petr Jaroň - www.jaron.cz Bookmark and Share

Fotoreportáž

Že se ples s přívlastkem reprezentační může konat i v obyčejné tělocvičně, dokazují už čtvrt století v Trnavě. Přesně tak dlouho už převlékají pořadatelé ze Spolku rodičů a Základní školy vždy v lednu tělocvičnu k nepoznání. Stoly, ubrusy, svíčky, atmosféru dokreslující nasvětlení. Předlouhé stuhy, které napříč tělocvičnou zkrášlují i opticky snižují strop.

Když se k tomu přidá tradičně zahajovací polonéza v podání deváťáků, nechybí už vůbec nic. Ta včerejší byla obzvlášť podařená. Následný tanec tatínků s krásnými dcerami v róbách, i maminek se syny, kteří je většinou už dávno předrostli, byl neméně dojemný a právem se dá považovat za poloviční krok do dospělosti.

Polonézou to ovšem jen začalo. Otěže pak převzala hudební skupina Vivian, kterou ještě do deseti hodin stihly prostřídat vstupy mistrů z taneční školy Dance Studia Starlight Davida Voráče i domácích orientálních tanečnic, slečen z tanečního kroužku trnavské školy.

Kdo vyhrál pračku z přebohaté tomboly už nevíme. Jistě ovšem skončila v rukou dobré hospodyňky. Co je jisté, ples trnavský si nálepku „reprezentační“ zaslouží. Minimálně na další půlstoletí.