Řezbář Martin Bořuta se činil. A trnavskému Betlému přibyl král Melichar

Neděle, 04 Prosinec 2016 12:10 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, foto Stanislav Gajdošík | Značky Trnava

Bookmark and Share

Neuvěřitelná píle, šikovnost a jistě také talent. I díky těmto ctnostem teprve jedenadvacetiletého rodáka se Trnava od loňského roku může chlubit vlastním vyřezávaným Betlémem v životní velikosti. Ani letos Martin Bořuta nezahálel. A přibyla postava krále Melichara.

Před slavnostním rozsvícením stromečku ji v pátek 2. prosince na prostranství před Základní školou v Trnavě vysvětil farář P. Mariusz Sienkowski.

„Po vyřezání svaté rodiny s dvěma ovečkami v roce 2015, jsme se s panem starostou Trnavy Martinem Kašpárkem a zastupitelstvem dohodli, že se bude každý rok betlém rozrůstat,“ řekl portálu Horní Podřevnicko Martin Bořuta, pro kterého je řezbářství nejen životním koníčkem, ale už více než rok i zdrojem obživy. „První jsem vyřezal krále Melichara, který přichází s kadidlem. Je vyřezán z jednoho kusu kmene topolu. Svatá rodina je vyřezána z lípy,“ vysvětlil. „Příští rok budu řezat krále Kašpara, který přináší v truhlici zlato. Doufám, že v budoucnu budou přijíždět na náš Betlém lidé nejen ze Zlínska,“ přidal plány mladý umělec.

Fotografie z páteční slavnosti v Trnavě pro portál Horní Podřevnicko pořídil S. Gajdošík ze Slušovic