Vernisáží zahájil Petr Jaroň svou výstavu fotografií z Vizovic v Domu kultury

Neděle, 08 Červenec 2018 16:17 | Zdroj: Foto: Miroslav Pokorný, Autor článku - Irena Jančíková DK Vizovice | Značky Vizovice

Bookmark and Share

Vernisáží byla v první prázdninové pondělí zahájena výstava fotografií Petra Jaroně. 112 velkých fotografií na šestnácti tematických panelech představuje část autorovy tvorby ve Vizovicích, která vznikla jak vytrvalou prací pro regionální portál Horní Podřevnicko, tak ve spolupráci s městem Vizovice.

„Výstavou děkuji přírodě, předkům i neuvěřitelně aktivním a činorodým současným Vizovjanům. Už při výběru prvních fotografií na expozici VIZOVICE TRADIČNÍ, MODERNÍ, STÁLE ŽIVÉ bylo zřejmé, že ucelený pohled do všech sfér a míst života jedinečného města se na těchto 16 panelů nemůže vejít.  Vždyť každé z témat, která zde vidíte, by vydalo na samostatnou výstavu. Navíc zde třeba úplně chybí jednotlivé vizovské osobnosti z oblasti sportu, kultury, umění, tradic či podnikání a byznysu, které tak významně spoluvytvářejí život Vizovic a které jsem především za posledních 7 let vyfotil. Pokud budu ještě někdy mít tu čest zde vystavovat, slibuji, že toto napravím,“ sdělil v úvodu pondělní vernisáže Petr Jaroň.

„Na světě jsou věci, které uvidíte jen když zpomalíte,“ pokračoval fotograf a publicista parafrází titulu své oblíbené knihy. Fotografie, které zde předkládám, jsou dokonce úplným zastavením času. Zpomalte prosím na chvíli, a vnímejte neskutečnou krásu a barevnost prostoru, ve kterém jsme dostali příležitost společně žít,“ vyzval potom návštěvníky vernisáže k prohlídce samotné expozice. Sám potom v neuvěřitelně poutavém, autentickém, ale i vtipném vyprávění popisoval pozadí a příběhy jednotlivých fotografií.

Autor článku - Irena Jančíková, Dům kultury Vizovice
Dům kultury Vizovice Vás srdečně zve 2. 7. 2018 v 17 hodin na výstavu fotografa Petra Jaroně do výstavních prostor Informačního centra. Výstava bude otevřená po. pá. 8:00 – 12:00 a 12:30 – 16:30, so. – ne. 10:00 – 14:00 a potrvá do 26. 9. 2018.