Myslivecké odpoledne v Zádveřicích. Předvedli se myslivci, Liščata i děti ze školky

Pondělí, 01 Srpen 2016 16:46 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ | Značky Lutonina, Zádveřice

Bookmark and Share

Fotoreportáž

Myslivecký spolek Zádveřice-Raková pořádá Myslivecké odpoledne už řadu let. Cílem této akce je uspořádat příjemné odpoledne pro celou rodinu, a to od malých dětí až po jejich prarodiče, aby si každý přišel na své. Zaplněný areál místní myslivecké chaty v sobotu potvrdil, že toto se letos opět podařilo.

„Jsme rádi, že máme stále tolik příznivců,“ řekla portálu Horní Podřevnicko Vladěna Turečková z pořádajícího mysliveckého spolku. „ Velice důležitá je pro nás prezentace myslivosti jako takové. V lednu 2013 jsme pro děti zřídili myslivecký kroužek Liščata a to, že děti myslivost a příroda baví, prokázaly na připravené poznávací stezce, kde prověřovaly znalosti nejenom ostatních dětí, ale i rodičů a prarodičů. Všem dětem z kroužku uděluji velkou pochvalu za jejich pomoc a snahu na jednotlivých stanovištích. Poděkování též patří i Lucii Čalové a Stanislavu Migdalovi z MS Lutonina, kteří si připravili přehlednou sbírku dřevin a bylin, u které si lámal hlavu nejeden dospělý, “ dodala.

K pohodové náladě odpoledne kromě dechové hudby Bystřičanky, mysliveckého troubení a dobrého jídla, svým vystoupením přispěly i děti z Mateřské školy Zádveřice-Raková, které pod vedením paní ředitelky Šimečkové zatancovaly pásmo s názvem Kotěnka brněná, se kterým se v dubnu zúčastnily přehlídky mateřských škol Zlínský Škrpálek v Kongresovém centru ve Zlíně. Děti byly velmi šikovné, a v přírodním prostředí zádveřické Myslivecké chaty jim to v krojích moc slušelo.