Inzerce
DomůNovinkyV Trnavě otevřeli rodinný pivovar. Pivo Vraník vysvětil otec Emil

V Trnavě otevřeli rodinný pivovar. Pivo Vraník vysvětil otec Emil

V pátek 6. června byl Trnavě slavnostně otevřen Rodinný pivovar Vraník. V turisty i domácími oblíbeném Penzionu a hostinci Na Rozcestí si tak můžete dát piva, která jinde neochutnáte.

Na zahrádce „pod ořechem“, na které nechybí dětské hřiště i velká travnatá plocha, a která je i díky tomuto vybavení ideálním místem pro posezení rodin s dětmi, se v téměř letním počasí podávaly první „várky“ netradičního piva.

„Přijeli jsme ze Zlína, měli jsme tu před lety svatbu a byli jsme na nové pivo zvědaví,“ vysvětluje mužská polovina mladého páru důvod návštěvy slavnostního otevření rodinného pivovaru. „Zkusil jsem nefiltrovanou světlou jedenáctku Vraník. Je úžasně osvěžující a chutná opravdu výborně.  Moje žena, která si dala pro změnu polotmavou Vídeňskou dvanáctku, si nefiltrované pivo taky pochvaluje,“ spokojeně dodává mladý muž.

A protože k dobrému pivu neodmyslitelně patří dobré jídlo, podávaly se po celou dobu speciality upravované na venkovním grilu. Kýta grilovaná na dřevěném uhlí, či ďábelská grilovaná krkovice s jablkovým křenem, nejen těmto specialitám mnoho spokojených návštěvníků v příjemné atmosféře slavnostního otevření neodolalo.

Kde se pivo vaří, tam se dobře daří. Aby tomu tak bylo, přijel na závěr slavnosti i farář otec Emil, který novotou zářící pivovarnická zařízení posvětil.

HLavní partneři