Inzerce
DomůNovinkyRozhovor: Do Voňavého špajzu ve Vizovicích se naučili chodit i zarytí příznivci...

Rozhovor: Do Voňavého špajzu ve Vizovicích se naučili chodit i zarytí příznivci valašské kuchyně

Voňavý špajz se dostává stále více do podvědomí nejen vizovjanů. V rozhovoru s majitelkou obchodu v samotném centru Vizovic Zuzkou Trnečkovou se dozvíte třeba i to, co vás v zde nejbližší době čeká za novinky.

Jak vznikl nápad otevřít ve Vizovicích na náměstí obchod se zdravými dobrotami?

Impulzů bylo víc. Vlastní potřeba dobrých a kvalitních potravin s jasným původem, nevyužité prostory ve stávajícím obchodě a kamarádi z Kozí farmy, kteří dělají skvělé věci a chtěli je dostat víc k lidem. Od nápadu k otevření obchodu netrvalo dlouho. Hned první den nás přesvědčil, že jsme se vydali dobrým směrem. Když si dnes vzpomenu, jak jsem před otevřením měla pocit, že je obchod tak nacpaný zbožím, že už se do něj víc nevejde, musím se usmát.

Proč? Změnil se sortiment?

Nezměnil, ale rozrostl se neuvěřitelným způsobem. Vedle kozích výrobků nabízíme kompletní sortiment mléčných výrobků z Ekofarmy Javorník ve Štítné nad Vláří. Rozšířil se sortiment pečiva, každý den máme čerstvé kváskové pečivo z vizovické pekárny Staňky Elšíkové, dvakrát za týden nám vozí bezlepkové pečivo z Nového Jičína a k tomu ještě špaldové pečivo z Javorníku.

Na své si u nás přijdou i vegetariáni, máme pro ně plnou lednici pomazánek, paštik, párků, salámů, tofu … Myslíme i na maminky a jejich prcky, pro ně máme na výběr patnáct druhů kaší, vločky a spoustu ochucených i neochucených křupek, tyčinek a sušenek.

Je toho spousta, které zboží je u zákazníků nejoblíbenější?                                                                                       

Nedá se vybrat jeden druh zboží, každé má svůj okruh zákazníků. Velkým překvapením pro nás bylo Koření od Davídka, které si téměř okamžitě našlo své stálé fanoušky. Oblíbené jsou i dózy s váženým zbožím – sušené ovoce, oříšky, semínka, různé druhy solí. Přímo pod rukama nám vždycky mizí bezlepkové koláčky, na ty si chodí i ti, kteří s lepkem problém nemají.  Velmi dobře se prodávají také pečené čaje, bylinkové a ovocné sirupy.

Co bude dál? Chystá se něco nového?

Chystá :-). Obchůdek žije, nachází si stále víc pravidelných zákazníků. Proto chceme rozšířit sortiment o další „zdravé delikatesy“. V mléčné lednici by se mělo konečně objevit máslo, jogurty a zakysaná smetana. Přibudou těstoviny, vaječné, bezvaječné i bezlepkové, domácí džemy, povidla, cibulády a nakládaná zelenina. Brzy bude i nová lednice a v ní třeba paštiky a další lahůdky pro „masožravce“.

Plánů je spousta a my se je snažíme postupně všechny realizovat 🙂

HLavní partneři