Inzerce
DomůNovinkyRozhovor: Klauniáda je někdy dřina. Ale je to i poslání, říká klaun...

Rozhovor: Klauniáda je někdy dřina. Ale je to i poslání, říká klaun Brdík

Potkat ho můžete kdekoliv. Svými klaunskými kousky rozesměje a pohladí na duši. Nejen ve školkách, na různých táborech či firemních akcích pro děti. S nepostradatelným klaunským nosem, kravatou i o pár čísel většími botami čas od času baví i dospělé publikum. V rozhovoru pro regionální portál se čtenářům představuje klaun Brdík!

Horní-Podřevnicko.cz: Jak dlouho se věnuješ této činnosti?

Klaun Brdík: Jak se říká – komedianta a šaška ze sebe dělám už asi od narození. (smích).  Ale teď vážně. Je to už víc než 5 let, co jsem byl pozván na výpomoc, jako moderátor do jedné vesnice, kde se pořádal pohádkový les – tímto zdravím kamarády z Velíkové – a oni mne navlekli do klaunského obleku. Muselo se mi to nutně zalíbit, neboť jsem po nějakém čase požádal moji mámu, aby se pokusila ušít mi klaunský kostým, a já jsem jí na oplátku přímo na oslavě jejích narozenin udělal překvapení. Moje první oficiální klaunské vystoupení!  Jinak už dřív jsem se převlékal do různých kostýmů pro pobavení dětí při karnevalech u nás v Zádveřicích.

HP: Kde všude tě mohou lidé vidět, nebo kam si Tě můžou pozvat?

Klaun Brdík: Myslím, že mám docela široký záběr. V podstatě mohu udělat klauniádu kdekoliv. Kromě školek, dětských táborů, firemních akcí zaměřených na děti, mohu přijet i k Vám domů třeba na narozeniny vašich dětí, ale ne jen těch! Párkrát jsem byl osloven, zda udělám překvapení pro oslavence, či oslavenkyni i vyššího věku. Pro dospěláky mám dokonce speciální vystoupení, ale striptýz to není. (smích) Stejně tak mohu vystupovat v nějakém dětském středisku nebo v nákupním centru. Programy mohu různě kombinovat jak délkově tak i obsahově.

HP: Co vlastně nabízíš?

Klaun Brdík: Jelikož se již od mládí věnuji kytaře, tak mám připraveny pro děti nějaké dětské písničky, které si kupodivu rádi zazpívají i dospělí. Jak jsem posléze zjistil. (smích) Vyrábím online výrobky z modelovacích balónků například pejsky, žirafy, šavle, meče, kytičky, ryby, koně a mnoho dalších.  Tak trochu i žongluji a na vystoupeních učím děti (i dospělé) nějaký ten hod míčkem. Poslední dobou, a to ocení myslím hlavně ve školkách, řeším s dětmi zdravou výživu, formu poznávání ovoce a zeleniny a následně je třeba spolu pojmenujeme i anglicky. Používám s dětmi taky nějaké ty perkuse (bicí nástroje – pozn. red.), když se pokoušíme právě založit hudební skupinu. (smích) A v neposlední řadě mohu být klaun moderátor, který slovem provede třeba dětský sportovní den i s vyhlášením výsledků. V posledním případě si mohu s sebou přivést i aparaturu. Tož tak…

HP: Komu jsou tedy Tvá vystoupení nejvíce určena?

Klaun Brdík: No samozřejmě dětem, ale často se stává, že si přijde pro balónkovou kytičku třeba i nějaká maminka anebo pro srdíčko nějaký kluk, který ho chce věnovat své přítelkyni. I senioři se nestydí oslovit klauna Brdíka o dárek z balónku. To potěší snad dvojnásob! 

HP: A pár slov na závěr?

Klaun Brdík: Na závěr? To už končíme? (opět smích) Petře děkuji za možnost prezentovat se na webu Horní Podřevnicko a ať se daří. Mimochodem vím, že regionální portál, který i já pravidelně navštěvuji, slaví letos 5 let, což je i dosavadní délka mého klaunského života.  Toto nebude náhoda… No a se čtenáři se rozloučím s jednou větou, která je i na mém webu: “Úsměv, smích a potlesk publika, krásná to odměna pro klauna Brdíka!!!

HLavní partneři