Inzerce
DomůNovinkyČtvrté jahodové hody jsou minulostí. Televize letos zůstala ve Slušovicích

Čtvrté jahodové hody jsou minulostí. Televize letos zůstala ve Slušovicích

Historie se neopakovala a letos do Slušovic, naštěstí pro domácí jedlíky, žádný mezinárodní šampion nepřijel (o loňské jízdě Kamila Hamerského čtěte zde). První cena v mužské kategorii, televize Sony Bravia, tak mohla zůstat tam, kde si to všichni přáli. Ve Slušovicích. Vítězem soutěže v pojídání jahodových knedlíků se totiž stal jednačtyřicetiletý místní borec Martin Kapusta.

V patnáctiminutovém časovém limitu dokázal spořádat úctyhodných 30 knedlíků.

Ženskou soutěžní kategorii ovládla sedmnáctiletá slušovjanka Terezka Vinklárková. Ve zkráceném čase do sebe s přehledem naházela 15 jahodových knedlíků. Vysloužila si tak nejen jízdu v luxusním Ferrari, ale i poukaz na kosmetické služby zlínského Centra zdraví a krásy Hébé.

Slušovické Jahodové hody však dávno nejsou jen o samotné soutěži v pojídání knedlíků. Letos byly pojaty zároveň jako dětský den a tak mohly ratolesti soutěžit o různé pamlsky hned na několika stanovištních. K vidění byla také taneční vystoupení.  Celou akcí prováděla moderátorka rádia Kiss Publikum, sympatická Juli.

Jako každý rok samozřejmě nechyběly jahodové speciality všeho druhu. A tak na jedné straně mistrně házel palačinkami pan Pavlíček z AB restaurace, zatímco o kus dál dámy z kulinářského centra Chef ze Zlína připravovaly výtečné jahodové koktejly. Prostě jahody voněly všude a hlavně ty čerstvé, letos i díky příznivým klimatickým podmínkám, opravdu stály za to.

Závěrem a skutečně milým vyvrcholením akce pořádané každým rokem Nadačním fondem pro rozvoj a podporu Slušovic byla autogramiáda hokejových šampionů, mistrů české extraligy, hráčů PSG Zlín. Návštěvníci akce v Sokolské zahradě měli možnost vyfotografovat se nejen ze slavným hokejovým pohárem, ale i se samotnými hráči mistrovského týmu. Hráči také dlouho a ochotně podepisovali připravené plakáty i fotografie zlatého PSG Zlín.

HLavní partneři

X