Inzerce
DomůNovinky„Do vlastních rukou“. Pivem Vraník pokřtila kapela Jananas nové CD Pavla Tabáska

„Do vlastních rukou“. Pivem Vraník pokřtila kapela Jananas nové CD Pavla Tabáska

Fotoreportáž ze čtvrtého Listopádění

17. listopadu 2018 proběhlo ve Vizovickém kulturním domě v pořadí už čtvrté Listopádění. Tentokrát bylo specifické hned z několika důvodů. Prvním z nich byl plánovaný křest nového a dlouho slibovaného CD Pavla Tabáska pod názvem Do vlastních rukou. Druhým byl pro pořadatele velice napínavý počin, a to přesun z kavárny do velkého sálu. Třetím pak bylo pozvání pražského Jananasu.

„Za mne, jako pořadatele a vystupujícího muzikanta zároveň, bylo čtvrté Listopádění velice zdařilým počinem ve všech třech těchto krocích“, pochvaloval si po koncertu Pavel Tabásek.

CD „Do vlastních rukou“ pokřtila skupina Jananas pivem Republika z rodinného pivovaru Vraník v nedaleké Trnavě.  Křest byl spojen s rozdáváním předplacených odměn pro lidi, kteří přispěli do velice úspěšného Startovače, vypsaného během jara. Proto hrál Pavel Tabásek hlavně z nového CD. Polovinu písniček sám a druhou půlku už se „svojú Partyjů“.

V případě volby hlavního hosta večera proběhla velká změna – poprvé přijela na Listopádění nevalašská kapela – folkový Jananas z Prahy. Ten pohodově proplul celým večerem a užíval si na rozdíl od mnohých diváků i komunikaci s upovídaným návštěvníkem, který měl veliký zájem zasahovat do komentářů mezi písničkami. Závěrečný aplaus jasně potvrdil, že Jananas u valachů zabodoval.

„Přesun do velkého sálu byl z dnešního pohledu nezbytný, ale před akcí byly velké otazníky ohledně toho, že velký sál je moc velký.  Výsledný počet návštěvníků jasně potvrdil, že zvolená varianta velkého sálu je jediná dobrá. Vždyť podle odhadů přišlo asi o sto lidí víc, než byly naše nejoptimističtější předpoklady, takže nakonec se i ve velkém sále všichni nevešli k připraveným stolům a mnozí seděli na židlích podél zdi,“ řekl dále Pavel Tabásek v roli pořadatele. „Proto není důvod to nezkusit příští rok znovu, ale to je ještě hodně daleko. V každém případě všem zúčastněným moc děkuju a těším sa na další ročníky Listopádění,“ dodal.

HLavní partneři