Inzerce
DomůNovinkyDobročinný obchůdek Dotek. Otevřen znova, slavnostně a v novém

Dobročinný obchůdek Dotek. Otevřen znova, slavnostně a v novém

Vizovice – Dobročinný obchůdek Dotek před nedávnem oslavil své třetí narozeniny. Dárkem k tomuto výročí mu bylo přestěhování do nových, atraktivnějších prostor. Slavnostní znovuotevření se uskutečnilo v pátek 23. dubna v pravé poledne.

Symbolickou pásku přestřihla starostka města Vizovice Sylvie Dolanská, místostarostka paní Alena Hanáková a kastelánka vizovického zámku Jana Pluhařová. Všechny dámy svorně vyjádřily v krátkých projevech (i přinesením vlastních darů) plnou podporu projektu. U slavnostního okamžiku pochopitelně nechyběla samotná organizátorka projektu paní Radomíra Pečeňová,  ředitelka  Dotek o.p.s..

Slavnostní znovuotevření Dobročinného obchůdku Dotek bylo spojeno i se Dnem otevřených dveří v Dotek, o.p.s., prohlídkou zařízení a získáním informací o činnosti této instituce.

„Obchůdek je místem, kam mohou lidé donést hezké věci, které již nepotřebují nebo nákupem přispět na chod společnosti Dotek,“ řekla portálu Horní Podřevnicko Veronika Olejníková z Doteku. „Sortiment zde tvoří ošetřovatelská kosmetika, dárkové a umělecké předměty, oblečení, originální CD, výrobky chráněných dílen, bižuterie, keramika, sklo. Ceny jsou lidové. V obchůdku mohou získat návštěvníci také poradenství z oblasti péče o seniory,“ dodala.

Vizovický obchůdek, stejně jako zahraniční, funguje především na bázi dobrovolnictví. Dobrovolníci prodávají v obchůdku, přebírají a oceňují zboží, pomáhají při výrobě benefičních předmětů a při mnoha dalších činnostech okolo obchůdku.

HLavní partneři