Knihovna pojmenovaná po lékárníkovi Mr. J. Čižmářovi, historikovi, sběrateli, který se věnoval i lidovému lékařství a zároveň autorovi/mimo jiné/ dvou dílů knihy Lidové lékařství v Československu /1946/, měla možnost s Jaroslavou Divílkovou zavzpomínat na „velikány bylinkaření“. Na Ing. Jiřího Janču, Josefa Zentricha i vizovického nakladatele a knihkupce A. J. Rychlíka.
Atmosféru plně obsazené knihovny provoněl bylinkový čaj, domácí koláčky a jiné pochutiny, které zpříjemnily okamžiky, kdy jsem citovala slova autorů herbářů a bylinné recepty pro zdraví. Své kouzlo i pro mne samotnou mělo otevření stránek Mattioliho herbáře, nejstarší knihy o bylinách/1562/v novém vydání nebo nahlédnutí do historických herbářů ze sbírky A. J. Rychlíka. Knihovnické ticho vyplnilo i autentické vyprávění a vzpomínky hostů, kterými byli Ing. M. Vítek, spolupracovník Ing. J. Janči, Ludmila Velcerová, dcera knihkupce A.J. Rychlíka a Mgr. B. Krejcárková, vedoucí knihovny ve Vizovicích a přítelkyně rodiny J. Zentricha.
Byly to skutečně příjemné chvíle, o to více, že se beseda konala v době, kdy všichni vzpomínáme své blízké. Věřím, že „pánové“ byli s námi a mě osobně drželi palce. A důstojné prostory nové knihovny atmosféru ještě znásobily.
A co říci na závěr? „Kdo má zdraví, pokoj, chleba-ten má všechno, co mu třeba.“