Inzerce
DomůNovinkyObrazem: V pátek slunečníky, v sobotu deštníky. Vrtochy počasí 50. Vizovické trnkobraní...

Obrazem: V pátek slunečníky, v sobotu deštníky. Vrtochy počasí 50. Vizovické trnkobraní nepřekazily

Jubilejní 50. ročník hudebně-švestkového festivalu Vizovické Trnkobraní se uskutečnil v pátek a sobotu 18. a 19. srpna v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích. Rozmarné léto v pátek přineslo více než třicetistupňovou výheň, aby v sobotu přišlo ochlazení s poměrně vydatným deštěm. Znamenité publikum ovšem povětrnostní podmínky neodradily a zábava se po oba vizovické dny držela na úrovni maxima.

Své letošní výročí festival oslavil spolu s hlavním interpretem, kapelou Elán. Návštěvníci si dále užili zpěváky Tomáše Kluse a Michala Hrůzu, zpěvačky Katarínu Knechtovou a Lenny, kapely No Name, Mandrage, Tři sestry, Mňága a Žďorp a další skupiny a interprety.

Neodmyslitelná soutěž v pojídání švestkových knedlíků se konala za přítomnosti moderátorů Jakuba Koháka a Patrika Hezuckého v sobotu odpoledne. Grand prix, které se letos zúčastnilo dvanáct jedlíků, s přehledem ovládl Američan Patrick Bertoletti. V časovém limitu jedné hodiny mu do magické dvoustovky chyběly pouhé 2 knedlíky. Druhý skončil známý závodník Kamil Hamerský, který jich spořádal 166, bronzové umístění bral Radim Dvořáček se 156 švestkovými knedlíky.

HLavní partneři