Inzerce
DomůVizovice12. Svatomartinský trh. Tradičně bez sněhové nadílky, ale v tradičně báječné atmosféře

12. Svatomartinský trh. Tradičně bez sněhové nadílky, ale v tradičně báječné atmosféře

Fotoreporotáž

12. Svatomartinský trh se shodl s pořadím dne v měsíci a připadl na sobotu 12. listopadu. Mlhavé ráno sice zprvu nebylo nijak teplé, potom se ale mlha rozpustila a teplota stoupla. O sněhové nadílce si svatý Martin mohl nechat zdát. 

Za 12 let sněžilo na Svatomartinském trhu jedenkrát

„Za 12 let, co Místní akční skupina Vizovicko a Slušovicko svatomartinský trh ve Vizovicích pořádá, jsme sněhovou nadílku zažili jednou jedinkrát,“ poznamenal Pavel Elšík, předseda MASky.

To ovšem na úspěchu sobotní akce nic nezměnilo. Lidé si cestu na Zámecké nádvoří houfně našli a svatému Martinovi, který tradičně přijel branou od kostela přesně o půl dvanácté, vytvořili parádní uvítací atmosféru. Chvíli nato požehnal otec Lukáš Jambor ze slušovické farnosti svatomartinskému vínu.

Na zámeckém nádvoří čarovala Terezka Hlobilová, mladá kouzelnice z Vizovic

Po celou dobu trhu  probíhal doprovodný program, ve kterém mimo jiné zaujala mladičká kouzelnice Terezka Hlobilová z Vizovic, jež ve svém mladém věku stačila se svými kouzly triumfovat už i na mezinárodní scéně! 

A opět se soutěžilo o živou husu!  Návštěvníci trhu dostávali za nákup produktu u regionálních výrobců razítka, a pokud měli tři, mohli se stát součástí losování. V něm se udělovalo celkem deset cen. Hlavní cena v podobě živé husy se nakonec usmála na desetiletou Sáru.

HLavní partneři