Inzerce
DomůKašava110 let SDH Kašava. Hasiči bilancovali, slavili i vzpomínali

110 let SDH Kašava. Hasiči bilancovali, slavili i vzpomínali

Fotoreportáž

V sobotu 18. září si v Kašavě připomenuli 110. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů. Slavnost začala v osm ráno budíčkem a průjezdem historických stříkaček s kapelou a od půl deváté se vítali hosté. Byli mezi nimi zástupci spřátelených sborů z okolí, ale třeba i bratři hasiči až z družebního Daruvaru v Chorvatsku! V kostele sv. Kateřiny potom otec Emil sloužil mši a následně u zbrojnice požehnal novému hasičskému vozu.

Program v poledne pokračoval oceňováním hasičů na slavnostní schůzi a obědem. Jedna cena byla udělena in memoriam.  „Jen pár dní před oslavami nás náhle opustila paní Anastázie Jurášková v 75 letech. Její nečekaný odchod nás všechny hluboce zasáhl, protože paní Jurášková měla obrovské srdce pro hasiče. Celý život se hasičině věnovala a pro mnohé byla a ještě dlouho bude velkým vzorem, jak ve sboru pracovat. Zde na slavnostní schůzi jsme uctili její památku a udělili paní Juráškové in memoriam Řád svatého Floriana, který převzala její dcera,“ řekla portálu Horní Podřevnicko Věra Zbranková z SDH Kašava.

Odpoledne a večer si pak hasiči i jejich blízcí a známí užili ryze v duchu zasloužené zábavy a hodování. Od 15 hodin hrála na návsi u Obecního úřadu Trnkovjanka a program večer zakončila taneční zábava v Orlovně.

Čtěte také

HLavní partneři

X