Inzerce
Domů Novinky Rozhovor: Do Voňavého špajzu ve Vizovicích se naučili chodit i zarytí příznivci...

Rozhovor: Do Voňavého špajzu ve Vizovicích se naučili chodit i zarytí příznivci valašské kuchyně

Voňavý špajz se dostává stále více do podvědomí nejen vizovjanů. V rozhovoru s majitelkou obchodu v samotném centru Vizovic Zuzkou Trnečkovou se dozvíte třeba i to, co vás v zde nejbližší době čeká za novinky.

Jak vznikl nápad otevřít ve Vizovicích na náměstí obchod se zdravými dobrotami?

Impulzů bylo víc. Vlastní potřeba dobrých a kvalitních potravin s jasným původem, nevyužité prostory ve stávajícím obchodě a kamarádi z Kozí farmy, kteří dělají skvělé věci a chtěli je dostat víc k lidem. Od nápadu k otevření obchodu netrvalo dlouho. Hned první den nás přesvědčil, že jsme se vydali dobrým směrem. Když si dnes vzpomenu, jak jsem před otevřením měla pocit, že je obchod tak nacpaný zbožím, že už se do něj víc nevejde, musím se usmát.

Proč? Změnil se sortiment?

Nezměnil, ale rozrostl se neuvěřitelným způsobem. Vedle kozích výrobků nabízíme kompletní sortiment mléčných výrobků z Ekofarmy Javorník ve Štítné nad Vláří. Rozšířil se sortiment pečiva, každý den máme čerstvé kváskové pečivo z vizovické pekárny Staňky Elšíkové, dvakrát za týden nám vozí bezlepkové pečivo z Nového Jičína a k tomu ještě špaldové pečivo z Javorníku.

Na své si u nás přijdou i vegetariáni, máme pro ně plnou lednici pomazánek, paštik, párků, salámů, tofu … Myslíme i na maminky a jejich prcky, pro ně máme na výběr patnáct druhů kaší, vločky a spoustu ochucených i neochucených křupek, tyčinek a sušenek.

Je toho spousta, které zboží je u zákazníků nejoblíbenější?                                                                                       

Nedá se vybrat jeden druh zboží, každé má svůj okruh zákazníků. Velkým překvapením pro nás bylo Koření od Davídka, které si téměř okamžitě našlo své stálé fanoušky. Oblíbené jsou i dózy s váženým zbožím – sušené ovoce, oříšky, semínka, různé druhy solí. Přímo pod rukama nám vždycky mizí bezlepkové koláčky, na ty si chodí i ti, kteří s lepkem problém nemají.  Velmi dobře se prodávají také pečené čaje, bylinkové a ovocné sirupy.

Co bude dál? Chystá se něco nového?

Chystá :-). Obchůdek žije, nachází si stále víc pravidelných zákazníků. Proto chceme rozšířit sortiment o další „zdravé delikatesy“. V mléčné lednici by se mělo konečně objevit máslo, jogurty a zakysaná smetana. Přibudou těstoviny, vaječné, bezvaječné i bezlepkové, domácí džemy, povidla, cibulády a nakládaná zelenina. Brzy bude i nová lednice a v ní třeba paštiky a další lahůdky pro „masožravce“.

Plánů je spousta a my se je snažíme postupně všechny realizovat 🙂

HLavní partneři

Posuvné dveře pro vestavěné skříně Mline

Posuvné dveře pro vestavěné skříně Mline - specializovaný výrobce Na posuvné dveře pro vestavěné skříně se firma Mline specializuje již od roku 2003....

Chlazení, klimatizace a tepelná čerpadla Gargulák

Montáž a prodej klimatizací, tepelných čerpadel, chlazení, odvlhčovačů nebo gastro zařízení všech druhů - toto všechno Vám může nabídnou naše rodinná firma,...

AligatorAVS čtyřkolky, příslušenství

Kdo jsme? Společnost, která Vám nabízí od roku 2011 prodej a servis motorových čtyřkolek, motorek. Naše...

VSACAN TOUR – Zájezdový katalog 2020

VSACAN TOUR - Největší touroperátor poznávacích zájezdů na východní Moravě - nástupní místo i ve Vizovicích! V roce 2020 vstupuje cestovní kancelář Vsacantour Vsetín do 31....

Restaurace Sud Slušovice

Přijměte pozvání do restaurace, kterou najdete ve zcela netradičních prostorách budovy Music club sud ve Slušovicích. Po vstupu do restaurace se vám...
X