Chrastěšovský gulášfest. Největší úspěch sklidil guláš rodiny Malých

Úterý, 06 Říjen 2015 06:58 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ, Text - Olga Kmínková

Bookmark and Share

Fotoreportáž

Chrastěšovský gulášfest. Největší úspěch sklidil guláš rodiny Malých
Vizovice - V sobotu 3. října se na Chrastěšově uskutečnil už 3. ročník soutěže O pohár chrastěšovského gulášového krále. Do letošního ročníku se zapojilo devět místních rodin, s touhou zjistit, která doma vaří ten nejlepší guláš. Loňské a předloňské prvenství obhajovaly rodiny Šimoníků a Polčáků.

Dalšími místními účastníky byli Dobiášovi, Hlavenkovi/Červenkovi, Josefíkovi, Kmínkovi. Kršákovi, Malí a Uhříkovi. Kromě guláše soutěžící museli připravit i zázemí tak, aby se všem návštěvníkům nejen z Chrastěšova líbilo a měli na porovnávání jednotlivých gulášů dostatečný komfort. Lepší počasí si organizátoři naplánovat nemohli, příjemných dvacet stupňů a jasno přispělo k velmi vysoké účasti, která se vyšplhala ke dvou stovkám návštěvníků.

„Dnes se zde nabízí převážně guláše hovězí,“ řekla portálu Horní Podřevnicko za pořadatele akce a sama také soutěžící Olga Kmínková. „Někteří zvolili taktiku zaujmout jiným typem guláše, a tak se vrhli na přípravu guláše segedínského i s domácím knedlíkem“ dodala. Letošní první místo vybojoval guláš hovězí rodiny Malých. Druhé místo získala rodina Uhříkova, taktéž s gulášem hovězím a třetí místo získaly společně Lea Červenková a Helena Hlavenková, které uvařily společnými silami taktéž hovězí guláš.

„Přestože se letošní ročník náramně vyvedl, doufám, že ročník příští bude s ještě větší účastí. Všichni zkušení kuchaři, kterým se letos nepodařilo zvítězit, se určitě zamyslí nad vítěznou taktikou a zřejmě také změní recept na hovězí, protože ten slaví vždy největší úspěch,“ shrnula Chrastěšovský gulášfest i s pozvánkou na další ročník Olga Kmínková.