Zahradní slavnost, aneb oslava Dne maminek a celé rodiny. V Ostratě už je doma

Pondělí, 16 Květen 2016 14:14 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ - Autor článku Hana Puype - Centrum pro rodinu Vizovice, z.s. | Značky Ostrata, Vizovice, Zádveřice Bookmark and Share

Fotoreportáž

Zahradní slavnost, aneb oslava Dne maminek a celé rodiny. V Ostratě už je doma
Třetí květnovou neděli, právě na Den rodiny, se v Ostratě konal již 6. ročník Zahradní slavnosti, aneb oslavy dne maminek a celé rodiny. Pořádající organizace, Centrum pro rodinu Vizovice, z.s. se takto připojila k oslavám Národního týdne pro rodinu, který tímto dnem vrcholí.

Slavnosti se zúčastnilo více než 250 dětí, pro které byly připraveny nejrůznější  úkoly - zdolávaly lanovou dráhu, vyzkoušely si střelbu z luku i obřího praku, ale také ukázaly svou zručnost ve velké tvořivé dílně, kde si mohly vyrobit dárek (třeba pro svou maminku). Nezahálel ani skákací hrad, trampolína, butonkovač ani barvy k malování na obličej.

Živo bylo i na pódiu. Předvedly se zde jak nejrůznější taneční soubory a prošli jsme všechno - od standardních tanců DS Starlight, přes Kašavské mažoretky a moderní tanec v podání TS Bailadora ze Zádveřic a Oriana Dance -  až po folklorní soubor Leluja z Luhačovického zálesí, tak žongléři Juegos Tigris z Fryštáku, kteří nás potěšili i žonglérskou pohádkou. O občerstvení se opět skvěle postaral SDH Ostrata. „Děkujeme všem - obci Ostrata za úžasnou vstřícnost, všem spolupracovníkům, účinkujícím, sponzorům, Zlínskému Kraji za podporu a v první řadě všem účastníkům akce za jejich účast a odvahu vydat se na tuto akci, i když ještě den před uskutečněním se počasí nezdálo příliš jednoznačné,“ řekla portálu Horní Podřevnicko Hana Puype, hlavní organizátorka akce z Centra pro rodinu ve Vizovicích.