CYKLOBRÁNA do PRÁZDNIN

Sobota, 26 Duben 2014 09:39 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz | Značky Dešná, Neubuz, Slušovice, Sport, Vizovice, Všemina, Zádveřice Bookmark and Share

III. ročník oblíbené sportovní akce se nezadržitelně blíží

CYKLOBRÁNA do PRÁZDNIN
CYKLOBRÁNA do PRÁZDNIN – co si asi tak dítě pod tímto názvem představí. Nejspíš bránu, kterou když projede, tak se ocitne přímo na začátku parádních letních prázdnin. No, a protože je to cyklo, tak se bránou musí projet na kole.

CYKLOBRÁNA do PRÁZDNIN je závod pro děti a mládež na horských kolech. Je určen dětem od nejmenších prcků na odrážedlech až po čtrnáctileté teenagery.

Ano, název cyklistické akce dost souvisel s termínem I. ročníku, který se konal první prázdninovou neděli 1.7.2012 ve Zlíně na Štákových Pasekách. Tato lokalita je pro cyklisty známá pořádáním závodu na horských kolech Zlínská kola. Nachází se na pěkném místě na okraji lesa, nedaleko města. Na to, aby se tu ale mohl konat závod pro děti a mládež, nám tu něco chybělo. Zázemí, neodmyslitelná věc pro pořádání závodu pro děti a mládež, který je rozdělen do několika kategorií, kdy každá startuje zvlášť. Zázemím není myšleno jen občerstvení a sociální zařízení, ale hlavně prostor pro volnočasové aktivity a doplňkový program pro děti. Už v den konání I. ročníku jsem věděl, že místo akce se musí změnit. První ročník absolvovalo 70 dětí.

II. ročník se místem konání posunul o necelých 20km severozápadně dál, k hotelu Všemina u obce Všemina (fotoreportáž z druhého ročníku zde). Změnil se i termín konání na 9.6.2013. Název závodu jsme ponechali původní. Na Všemině bylo vytvořeno několik závodních okruhů, různé technické náročnosti, které děti podle věku absolvovaly několikrát. Zůstali jsme věrni přírodním a terénním trasám a to platí i pro nejmenší prcky na odrážedlech. Když děti nezávodily, bavily se tím, že se mohly projet na koních, zaskákat si na skákacím hradu nebo trampolíně. Prolézt si lanové centrum, namalovat si na obličej nějaký pěkný motiv, nebo si užít spoustu dalších doplňkových aktivit. Na Všemině své síly změřilo na 270 dětí z Moravy a Čech.

III. ročník se nám nezadržitelně blíží. Termín závodu je 15.6.2014. Co bude na třetím ročníku CYKLOBRÁNY nového? Začnu kategoriemi. Jsou přehlednější, spravedlivější a úměrně uspořádané podle věku. Jsou rozdělené po jednom roku. Pouze nejstarší děti 11/12 a 13/14 let jsou po dvou letech. Tyto dvě nejstarší kategorie pojedou na závěr akce společný závod, který bude mít speciální závěrečné vyhodnocení. Kdo vyhraje tento závod, bude dekorován jako vítěz CYKLOBRÁNY. Další malé změny nás čekají přímo na jednotlivých tratích. Tu hlavní pocítí nejstarší kategorie. Mladí bikeři a bikerky budou projíždět tzv. „PEKLEM“. Je to úsek, který se v roce 2013 nejel. Jedná se o lesní terénní výjezd dlouhý cca 120m a následný sjezd. Převýšení na tomto úseku je 20m. Další změnou je to, že časy na III. ročníku budeme měřit čipovou technologií. Tímto krokem posuneme výsledkový servis na profesionální úroveň. Od letošního ročníku lze zaplatit symbolické startovné předem. Chceme tím urychlit prezentaci v den závodu. Pro děti chystáme víc zábavy a akcí - dva skákací hrady s obsluhou pro děti zdarma, kvalitněji zajištěné občerstvení a mnoho dalšího.

Velkou výhodou pro ty, co by náš závod chtěli navštívit ze vzdálenějších koutů naší republiky, je možnost ubytování přímo v centru dění. Areálu dominuje hotel Všemina, který pro účastníky závodu připravil zvýhodněné pobytové balíčky.

Závod pořádá občanské sdružení AMENITY - EXTREM SPORT TEAM. Je to mladý a perspektivní cyklistický oddíl, který za dva roky působení na České cyklistické scéně dal o sobě hodně vědět.