Rozhovor: Všemina, ideální místo pro aktivní seniory

Pátek, 03 Duben 2015 13:35 | Zdroj: PR Inzerce apartmanykpronajmu.cz Mgr. Eva Mlčková, Rozhovor HORNÍ PODŘEVNICKO - PJ | Značky Hvozdná, Neubuz, Slušovice, Vizovice, Všemina, Zádveřice

Bookmark and Share

Bez aut, bez hluku s výhledem, který si Vás získá.

Bez aut, bez hluku s výhledem, který si Vás získá.
Část kapacit Activitypark Hotelu Všemina je nově vyčleněna pro bydlení vhodné pro aktivní seniory, kteří chtějí svůj čas trávit činorodě, obklopeni nádherným prostředím podhůří Vizovických a Hostýnských vrchů s využitím veškerého komfortu hotelových služeb. S přibývající poptávkou po nových možnostech nájemního bydlení pro seniory na Zlínsku jsme se na podrobnosti zeptali koordinátorky projektu Evy Mlčkové.

Co můžete seniorům na Všemině nabídnout?

Nabízíme vysoký standard ubytování s dlouhodobou vizí a garancí stability tohoto projektu a vytvoření příjemného prostředí pro střetávání se několika generací na jednom místě.

Vidíme velký deficit v mezigenerační komunikaci. Dnešní uspěchaná doba nepřeje osobnímu kontaktu. Stále častěji sklouzáváme ke zkratkovitému sdělování povrchních informací.

Máme proto představu, že právě Všemina bude vhodným místem pro bydlení všech, kteří už nepotřebují slyšet každodenní tep města, a kteří se chtějí věnovat svým zálibám a trávit občas, o to však intenzivněji, čas s přáteli a rodinou.

Areál Všeminy je připraven poskytnout prostor pro hry s vnoučaty a střetávání se s přáteli. Plánujeme pravidelné pořádání společenských akcí se zajímavým programem. Návštěvníci zde mohou za zvýhodněnou cenu přespat. V době prázdnin máme vždy připraven speciální program pro děti s pestrou paletou zájezdů pro prarodiče a vnoučky do zajímavých míst v blízkém i vzdálenějším okolí.

 

Proč by se měli senioři vlastně o tuto formu nájemního bydlení zajímat?

Naším projektem vycházíme vstříc očekávanému zájmu o tuto formu bydlení, v zahraničí je velmi populární, které seniory k ničemu nezavazuje. Senioři se zbavují závazků plynoucích z např. z péče o rodinný dům a mohou se plně věnovat svým zálibám, požadují pohodlí, servis a současně plnou soběstačnost. Dokážeme také reagovat na krátkodobější potřeby seniorů, kteří se např. na zimní období raději přestěhují do bytu a do svých rodinných domů se zase vracejí na jaro, kde prožívají většinu roku.

 

Jaké služby hotel svým nájemníkům nabízí?

Nájemníci se mohou zdarma koupat v krytém hotelovém bazénu, mohou využít zvýhodněného stravování v hotelové restauraci. Senioři mohou využívat úklidových služeb v jimi stanoveném rozsahu, vč. praní prádla. V hotelu je volný přístup na internet, je zde kadeřnictví, manikúra, pedikúra a masérské služby ve wellness zóně. Pro rodinné oslavy je zde samostatný sál, vedle restaurace je bowlingová dráha. V případě zájmu připravíme celou oslavu vč. případného programu.

Podmínkou nájmu však není čerpání jakýchkoliv jiných služeb, než služeb spojených s bydlením.

 

Jaký typ ubytování vlastně nabízíte?

Nabízíme plně zrekonstruované apartmánové byty vybavené nábytkem s terasami, které poskytují plné soukromí a maximální soběstačnost. Nabízené apartmány jsou od velikosti 1+kk do 3+1 s koupelnou a kuchyňskou linkou vč. spotřebičů. Podlahová plocha se pohybuje v rozmezí 24 až 64 m2. V koupelně je k dispozici sprchový kout, vývod na pračku, umyvadlo a WC. V chodbě jsou prostorné vestavěné skříně, z každého pokoje je vstup na samostatnou terasu. Přízemní apartmány mají bezprostřední kontakt s venkovním prostorem, jsou na úrovni terénu a mají charakter přezahrádky. Jsou tak ideální pro společné hry s vnoučaty a pro posezení. Z apartmánů orientovaných na jih je krásný výhled na jezero.

 

Jaké další aktivity areál nabízí svým nájemníkům?

Nabízíme zapůjčení kol. Zdejší lesy jsou ideální pro turistiku, cyklistiku, v zimě pro běžky. V létě je zdejší jezero vhodné ke koupání či rybolovu. V areálu je možné hrát např. petangue. V létě promítáme u jezera filmy v letním kině. Celoročně se nabízí v blízkém ranči jízda na koních.

 

Senioři se neradi stěhují, pomysleli jste i na případné zhoršení jejich zdravotního stavu?

Ano jsme si vědomi, že zdravotní stav seniorů se může náhle zhoršit. Tomu jsme přizpůsobili umístění apartmánů, dostupnost je snadná i pro imobilní a zdravotně znevýhodněné nájemníky. V budově je výtah, chodby jsou široké, venkovní plochy jsou z tohoto pohledu bezpečné. Projekt je koncipován jako dlouhodobý, vstoupili jsme proto do jednání s certifikovaným poskytovatelem sociálních služeb Dotek, o. p. s. Vizovice, kteří rádi poskytnou terénní sociální služby a senioři se nemusejí obávat, že o ně nebude v případě potřeby vhodně postaráno. Umíme se přizpůsobit i poptávce po celodenních sociálních službách.

 

Když mluvíte o dlouhodobé stabilitě, jsou na Všemině už nějaké zkušenosti s apartmánovým bydlením?

Ještě předtím, než jsme začali s rekonstrukcí vlastních apartmánů, jsme nastartovali před 4 roky projekt bytového domu. Jednu samostatně stojící budovu hotelového komplexu jsme oddělili a vytvořili bytový dům s byty do osobního vlastnictví. Přes počáteční nedůvěru se projekt velmi dobře rozjel a v současné době mají již téměř všechny bytové jednotky nové majitele, kteří je využívají jak k trvalému tak i rekreačnímu bydlení. Většina majitelů pravidelně využívá hotelových nabídek služeb a společně nás přivedli k myšlence vybudování vlastních bytů pro aktivní seniory.