Vánoční taneční přehlídka rozvlnila slušovickou sokolovnu podruhé!

Neděle, 04 Prosinec 2016 15:51 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, foto PJ | Značky Hvozdná, Neubuz, Slušovice, Trnava

Bookmark and Share

Fotoreportáž

První prosincovou sobotu mohli milovníci tance, od nejmenších až po ty starší, shlédnout už druhý ročník „Vánoční taneční přehlídky“. Tuto dynamickou taneční show si nenechalo ujít přes 200 diváků, a tak Nová sokolovna ve Slušovicích opět praskala ve švech.

Přehlídku zahájila děvčata z taneční školy Orientální tance Jana, která předvedla Cikánský fusion plný otoček, smysluplných pohybů pánví a temperamentu. V průběhu večera mohli diváci shlédnout několik orientálních tanců v podání slečen a holčiček z Trnavy pod vedením Míši Dolanské. Lektorka Míša Dolanská se poté také sama ujala tance, kdy společně se svou sestrou Kristýnou Dolanskou předvedla nádherný orientální tanec s vějíři. Po tomto uměleckém vyjádření ohně a vody vystoupila také organizátorka celé akce Pavlína Lukešová, jejíž tanec, z počátku složen jen z jemných a ladných pohybů, byl zakončen s úchvatným a dechberoucím tancem s andělskými křídly. Dále se představily roztomilé děti ze Základní školy Neubuz i vždy energické místní mažoretky Genesis Slušovice.

Trojnásobní vícemistři České republiky v latinskoamerických tancích Alexander Kalist a Karolína Kouřilová byli velkým zpestřením tanečního maratonu, když předvedli kubánskou chachu a španělské paso doble. A že ve zdejším kraji máme více mistrů tance, potvrdila i Mariánka Nečasová ze Hvozdné, která vybojovala na mistrovství aerobiku ČR 1. místo. Ze stejného tanečního klubu GasiTeam, pod vedením trenérky Silvie Galíkové, se předvedly Sofie Veselá a Petra Šimerová. A že tančit se dá v jakémkoliv věku, potvrdil Marek Meluzín, který vede amatérskou street dance skupinu M Dance crew Kroměříž, tak i taneční studio Evans se svým výrazovým tancem rock´n´roll. 

Jako loni, tak i letos, mělo velký úspěch představení efektního break dance, který byl tentokrát v podání chlapců z taneční skupiny Beat Up Zlín.

Nová sokolovna v pátek opravdu praskala ve švech, a to nejen v obecenstvu ale také na pódiu.  Na závěr to potvrdil společný tanec dvaceti pěti tanečníků místní taneční skupiny Kontrast dance, pod vedením Pavlíny Lukešové!

 „Za celé protančené odpoledne bych chtěla poděkovat všem vystupujícím, ale také všem, kteří pomohli tuto akci uspořádat. A to hlavně organizaci ASPV Slušovice, Nadačnímu fondu pro rozvoj a podporu Slušovic, Městu Slušovice za možnost využití místní krásné sokolovny i regionálnímu portálu Horní Podřevnicko za podporu při propagaci akce. Věřím, že se příští rok opět setkáme a z Vánoční taneční přehlídky ve Slušovicích se stane tradice,“řekla organizátorka akce Pavlína Lukešová.